Ana sayfa Haberler Bogdanovic genç basketbolcularla bir arada

Bogdanovic genç basketbolcularla bir arada

NBA’de Sacramento Kings forması giyen Sırp yıldız Bogdan Bogdanovic, düzenlenen seminerde, Sırbistan’ın Novi Sad kentinde düzenlenen FIBA U16 Avrupa Basketbol Şampiyonası’na katılan genç basketbolcularla bir araya geldi.

Genç basketbolcuların sorularını yanıtlayan ve deneyimlerini genç oyunculara aktaran Bogdanovic, burada yer almasıyla ilgili olarak da “Bu çok güzel. Bu ilk şampiyonalar, çocuk olduğunuz ve yeni arkadaşlar edindiğiniz birçok anıyı size geri getiriyor. Kesinlikle unutulmayacak bir deneyim.” dedi.
Bogdan; “Ben bu yaşlardayken milli takımda oynamamıştım. O nedenle böyle bir seminere katılma şansım olmadı. Ama daha sonra, Nicolas Batum’un buna benzer bir şey yaptığı bir kampta olduğumu hatırlıyorum. Bunun dışında, o dönemlerde çok fazla eski oyuncuyla konuşma şansım olmamıştı.” diyerek bu organizasyonda yer almasının ardındaki motivasyonu da aktardı.

Keyifli anların yaşandığı organizasyonda, bir trivia soru-cevap yarışması da düzenlendi. Bogdanovic’in de katıldığı yarışmada ilk turu Letonya, ikinci grubu ise Yunanistan takımları kazandı. Öte yandan seminerde genç basketbolculara; kendilerini medyaya doğru ifade edebilme ve kariyerlerini dışarıya doğru şekilde sunma konularında da çeşitli tavsiyelerde bulunuldu.

Sportando