Ana sayfa Haberler Efes Olympiacos maçıyla yeni sayfa açmak istiyor!

Efes Olympiacos maçıyla yeni sayfa açmak istiyor!

EuroLeague’de iyi günler geçirmeyen ve ligin en alt sıralarından çıkmak isteyen Anadolu Efes, bugün 20.30’da ligin liderliği paylaşan ekiplerinden Olympiacos‘u konuk edecek. Maç, Sinan Erdem Arena’da oynanacak.

Bu maç aynı zamanda Ergin Ataman’ın, Sinan Erdem’de Efes koçu olarak çıktığı ilk maç olacak. Perasovic‘in ardından seyircisinin karşısına çıkacak Ataman, alacağı galibiyetle EuroLeague’de yeni bir sayfa açmanın peşinde olacak.

İki gün önce evinde ligin lideri CSKA Moskova’yı 88-86 yenen ve liderliğie ortak olan Olympiacos‘ta, takımın en skoreri Giorgios Printezis son maçta sahaya çıkmamıştı. Printezis’in yokluğunda takımın en skorerleri 10.0 sayı ortalamasıyla Janis Strelnieks ve 9.5’la Jamel McLean.

Anadolu Efes’in, Olympiacos karşısında en güveneceği isimler ise McCollum, Stimac ve Dunston olacak. Takımın skor liderliğinde ilk üçte yer alan bu üç oyuncu takımın oyununun da temeli durumda.

Bu üç oyuncunun dışındaki isimlerden Anadolu Efes katkı almalı ve bu konuda da sakatlıktan yeni dönen Derrick Brown kelimenin tam anlamıyla “olağan şüpheli” olacak.

(Eurohoops)