Ana sayfa Haberler Ekpe Udoh’dan açıklama! “Gelecek sezon…”

Ekpe Udoh’dan açıklama! “Gelecek sezon…”

Ekpe Udoh Fenerbahçe Beko'da 2 sezon forma giydi. Euroleague'de MVP seçildi

Sarı-lacivertli takımda taraftaların sevgilisi olan, Obradovic ile çalışma şansı bulan Udoh, kendini çok iyi geliştirerek, her ABD’li basketbolcunun gitmek istediği yere, yani NBA’ya Utah ile 2 yılık sözleşme yaparak geri döndü. Ancak işler istediği gibi gitmedi.

Ekpe Udoh, NBA’da sezonun ilk yarısında yedek pivot olarak rotasyonda kendine yer bulsa da verimsiz olması üzerine, sezonun ikinci yarısında hiç süre almadı desek doğru olur. Udoh gelecek sezon için Avrupa’ya dönmeyi düşünüyordu ancak yönetimle görüştükten sonra NBA’da kalmaya karar verdi.

The Salt Lake Tribune’e verdiği röportajda “herkesle iletişim içerisinde olmaya çalışıyorum” diyen Udoh şu ifadeleri kullandı:

“Bu takımın en güçlü yanlarından birinin herkesin hazır kalması olduğunu söylediler bize takım yöneticilerimiz. Bu çok önemliydi. Çok iyi adamlardan oluşan bir takımız, hepimiz birbirimize güvendik ve birimize bir şey olması durumunda onun açığını kapatmak için hazırdık. Soyunma odasında böyle bir atmosfer olması çok güzel. Takımdaki herkesle iletişimde olmaya çalışıyorum.”

Tecrübeli oyuncu Udoh sezonun ikinci yarısında forma şansı bulamamasına rağmen mutsuz olmadığını, verilen şanslardan dolayı mutlu olduğunu dile getirirken “Sayı atma konusunda daha iyi olmalıyım mutlaka. Savunma kısmında zaten geri adım atmam. Ancak skor bulabilmek bu ligde uzun süre kalabilmenin anahtarı diye düşünüyorum” diyerek formayı yeniden kazanabileceğinin umudunu taşıyor.

Ligde uzun yıllar forma giyebilmek için neler yapması gerektiğinin farkında olan yıldız oyuncu, geçtiğimiz sezonu 2.6 sayı 1.2 blok istatistikleri ile tamamlamış olmasına rağmen, gelecek sezon daha farklı olacağını, çok çalıştığını ve çok çalışması gerektiğini bildiğini ifade etti.