Ana sayfa Haberler Emre Belezoğlu’ndan Fenerbahçe açıklaması

Emre Belezoğlu’ndan Fenerbahçe açıklaması

Başakşehir'in kaptanı, Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Emre Belezoğlu, sarı-lacivertlilerin son durumuyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Medipol Başakşehir’in kaptanı Emre Belezoğlu, takımının ilk yarıyı lider kapatmasının ardından ailesiyle gittiği tatilde Başakşehir’in şampiyonluk şansını ve Fenerbahçe’nin son durumunu değerlendirdi.

Belezoğlu, Başakşehir’in başarısına odaklandığını vurgularken ‘İnşallah şampiyon oluruz, Fenerbahçe de bu sıkıntılı süreci çabuk atlatır” ifadelerini kullandı.

Ligde 6 puanlık avantajları olduğunu vurgulayan Belezoğlu “Üç puanlık sistemde çok büyük bir fark olarak görünmese de ligde çok ciddi bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Bizler ilk yarıdan daha iyi hazırlanıp ikinci yarıda sezonu şampiyon olarak bitirmek istiyoruz. Tabii kolay olmayacak. Ligimiz zor bir lig. Dinamikleri farklı ama biz elimizden geldiğince sezonun ikinci yarısını ilk yarıdan daha iyi geçirmeye çalışacağız “ dedi.

Fenerbahçe’nin son durumunuda değerlendiren Emre, sarı-lacivertli taraftarların her zaman kendilerine sahip çıktığını vurgularken şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe’nin benim gönlümdeki yeri ayrı. Orada gerçekten güzel zamanlarım geçti. Sıkıntılı zamanları da beraber yaşadık. Kader birliği de yaptık. O camianın içerisinde bana ayrı bir teveccüh oldu. Taraftar her zaman bana sahip çıktı. Sokakta yürüdüğümde bunu net bir şekilde görebiliyorum. Onlara teşekkür ediyorum. Şu an Başakşehir’in başarısı için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum