Ana sayfa Haberler Ergin Ataman: “Anadolu Efes benim için hep farklı”

Ergin Ataman: “Anadolu Efes benim için hep farklı”

İşte Anadolu Efes’in yeni antrenörünün gündeme dair kullandığı ifadeler…

“Euroleague’de son maçta Final-Four’un kapsından döndü. Bu sene şanssızlık ve sıkıntılar olmuş. Kulüp de yolları ayırma kararı almış. Beni aradılar, ben de kabul ettim. Sonuçta benim basketbol antrenörlüğüne başladığım kulüp. Çok iyi tanıdığım bir camia. Daha önce çalıştırmıştım. Güven duyduklarını belirttiler. Bu sezon çok çalışma taraftarı değildim, dinlenmeyi düşünüyordum. Efes olunca farklı. Kendi kulübümüz. Euroleague kulübü. Türkiye ve Avrupa’da ekol bir takım. İhtiyaçları olduğunu belirttiler, ben de kabul ettim.

İki sistemin arasında takımı götürmeye çalışıyorum. Çünkü bir anda yeni bir sisteme döndüğümüz zaman oyuncuların kafasında ciddi anlamda karışıklıklar olabilir. Ben kendi sistemimi monte etmeye çalışıyorum. Bir yandan da oyuncuları tanıyorum. Yavaş yavaş bir takım düzenlemeler yapacağız. Bugünden takıma takviye veya şu oyuncularla tasarrufumuz söz konusu değil.

Şu an Anadolu Efes’in bulunduğu durum alışılmışın dışında bir durum. Zaten sezon içerisinde antrenör değişikliğine gitmesinde temel sebep bu. Ama bakıldığı zaman Euroleague’de her şey değişebiliyor. Geçen yıl bunu Galatasaray ile yaşadım. İlk devre oldukça kötü performanstan sonra ikinci yarı iyi bir performansla yukarılara kadar gelmiş ama play-off yapamamıştık” ifadelerini kullandı