Ana sayfa Haberler Fenerbahçe yeni sponsorunu açıkladı!

Fenerbahçe yeni sponsorunu açıkladı!

Fenerbahçe Beko basketbol takımı, P&G grubbuna bağlı Head&Shoulders ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Fenerbahçe Beko basketbol takımının ‘özgüven sponsoru’ Head & Shoulders oldu.

2018-2019 sezonunun ikini yarısından itibaren bir buçuk yıllık sponsorluk anlaşması gerçekleştirildi.

Yapılan sponsorluk anlaşmasının ardından Fenerbahçe SK Gelir Kaynakları Müdürü Murat Dülge, P&G’nin spora verdiği destek için teşekkür ederken şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, ulusal ve uluslararası arenada uzun yıllardır elde ettiği başarılarla ülkemizin ve kulübümüzün global arenadaki gurur kaynağı. Fenerbahçe Beko, küresel anlamda sahip olduğu marka değeri ve büyük potansiyel ile birlikte yol arkadaşlığı yaptığı ticari ortaklara da önemli bir katma değer sağlıyor. Bugün itibariyle özgüven sponsorumuz olan Head&Shoulders ve tabi ki P&G’nin spora verdikleri destek ve sahip oldukları marka gücüyle takımımıza çok önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz”

P&G Türkiye Pazarlama Direktörü İpek Esavaş ise Fenerbahçe Beko takımı ile sponsorluk anlaşması yaptıklarından dolayı mutlu olduklarını şöyle konuştu:

‘’P&G olarak dünyada spora en çok destek veren şirketlerden biri olmaktan gurur duyuyoruz. Basketbolla özdeşleşen ve yıllardır Türkiye’de basketbolun gelişmesi için katkılarda bulunan Head&Shoulders ile Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı’nın ‘Özgüven Sponsoru’ olarak bu desteğe bir yenisini daha eklemekten mutluluk duyuyoruz. Head&Shoulders olarak ‘Kazanmak Kafada Başlar’ mottomuz ile her zaman özgüvenin önemini, kendine inanarak yola çıkmanın olumlu etkisini anlatmak istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda, tüm basketbol severlerin heyecanla takip ettiği, gerek Türkiye liginde gerekse EuroLeague’de özgüvenle mücadele eden Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı ile iş birliği yaptığımız için mutluyuz. Biz Head&Shoulders olarak basketbolun, fiziksel olarak sağlığa iyi geldiği kadar psikolojik olarak da özgüven sahibi olmak, takım çalışmasını öğrenmek, sosyalleşmek ve disiplin sağlayabilmek adına çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle çocukların ve gençlerin basketbola yönlendirilmesinin sağlıklı bir toplum yaratmada oldukça etkili olabileceğini düşünüyoruz. Head&Shoulders olarak, ülkemize özgüveni yüksek, hayallerinin peşinden giden ve cesaretli bir nesil kazandırarak bugünün ve geleceğin efsanelerini destekleyen projeler geliştirmeye devam edeceğiz.’’