Ana sayfa Haberler Fenerbahçe yönetim kurulunda Metin Şen istifa etti!

Fenerbahçe yönetim kurulunda Metin Şen istifa etti!

Fenebahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Metin Şen, sarı-lacivertli kulüpten istifa ettiğini duyurdu.

Fenerbahçe’den istifasını sosyal medya hesabından açıklayan Metin Şen, yaptığı yazılı açıklama ile görevden istifa etmesinin gerekçelerini belirtti.

“Başarısızlık varsa özeleştiri yapılmalı”

Metin Şen’in istifa gerekçesi şu şekilde:

Benim yönetim anlayışım, ekip çalışması neticesinde kararların tartışılarak alınması ve uygulanmasıdır. Görev süremde bu anlayışı göremediğim gibi, gelecek dönemlerde de bu anlayışın devam edeceğine, yapılanma ve reformları hayata geçirmede şahsım adına bir yönetim kurulu üyesi olarak daha fazla bulanamayacağıma inanıyorum. Daha evvelki dönemlerde de dile getirdiğim üzere, ortada bir başarısızlık varsa, bu başarısızlıkta katkısı olanların bir özeleştiri yapması gerektiğini savundum. Her ne kadar karar mekanizmalarında gerektiği gibi yer almasam da bir yönetim kurulu üyesi olarak alınan kararlarda herkes kadar benim de payımın olduğunu düşünüyorum. Tüm bunların ışığında, üzülerek Fenerbahçe Spor Kulübü yönetim kurulundaki görevimden ayrılmamın doğru olacağını düşünüyor ve bu asil görevden istifa ettiğimi açıklamak istiyorum.

 

Metin Şen Kimdir?

Metin Şen, Fenerbahçe’nin eski başkanlarından Ali Şen’in oğlu olarak 1970 yılında dünyaya geldi.

Metin Şen, University of Northhampton Kimya Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Maga Deri’de 1986 – 1987 yılları arasında Ürün Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

1990-2013 yılları arasında, havacılık ve enerji sektöründe çeşitli şirketlerde Kurucu Ortak, Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyesi olarak görev yapmıştır.

Şen, 2013 yılından itibaren Dine Restaurant Gıda ve Turizm İşl. İth. İhr. A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve 2017 yılından itibaren de Sensino İnternet ve Bilişim Hizmetleri Pazarlama A.Ş.’de Kurucu Ortak olarak görev yapmaktadır.

Öte yandan Metin Şen, kurucuları arasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un da bulunduğu 1907 Fenerbahçe Derneği’nde yönetim kurulu üyesi görevini sürdürüyor