Ana sayfa Kadın Basketbol Fenerbahçe yüzde 35’lik bütçe daralmasına gitti: İşte yeni sezon kadrosu

Fenerbahçe yüzde 35’lik bütçe daralmasına gitti: İşte yeni sezon kadrosu

Fenerbahçe Öznur Kablo 2020-21 sezonu kadro planlamasını yaparken, bütçede küçülmeye giderek yeni transfer gerçekleştirdi.

fenerbahce-oznur-kablo-1

Fenerbahçe Öznur Kablo, yaşanan pandemi sürecinin ardından, yönetim kararı ile küçülmeye gidileceği açıklanmıştı.

Yeni sezon için yapılan kadro planlamasında bazı oyuncular ile yollar ayrılırken, bazıları için ise daha düşük maaşlar ile yola devam kararı alındı.

Kadın basketbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Metin Sipahioğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Takım bütçemizi seneye yine yüzde 35 düşürüyoruz. (1.3 milyon Dolar’a) değerli sponsorumuz bizle olursa yükümüzü 1 milyon Dolar seviyesine (son 15 yılın en düşüğü) çekebileceğiz. Antrenörümüzün talepleriyle kadromuzu oluşturduk. Hedefler aynı, 4 kupaya da talibiz.”

Yapılan bu açıklamanın üstünden 1 hafta geçmeden, Fenerbahçe Öznur Kablo’da yeni sezon planlaması tamamlandı. EuroLeague’in en iyi coachu seçilen ve takımla 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Victor Lapena’nın liderliğinde bazı oyuncular ile sözleşme yenilenirken, bazıları ile yollar ayrıldı ve yeni oyuncular kadroya katıldı.

Bütçesini son 15 yılın en düşük seviyesine çeken Fenerbahçe Öznur Kablo’da Ayşe Cora ve Esra Ural Topuz ile yollar ayrıldı.

Kadrosuna da yeni oyuncular katan Fenerbahçe’de Kiah Stokes ve Olcay Çakır Turgut’un sözleşmesi yenilendi. Eski oyuncusu Kia Vaughn’u yeniden kadrosuna kattı.

Sarı-lacivertliler Alman vatandaşı Satou Sabally’yi ve WNBA’in ve EuroLeague’in yıldızı, ABD vatandaşı skorer oyuncu Kayla McBride’ı da transfer ettiğini duyurdu.