Ana sayfa Kadın Basketbol Fenerbahçe’nin kaptanı kulüp tarihine geçerek emekli oldu

Fenerbahçe’nin kaptanı kulüp tarihine geçerek emekli oldu

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nın kaptanı Birsel Vardarlı Demirmen 34 yaşında profesyonel kariyerine son noktayı koydu. 

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın kaptanı Birsel Vardarlı Demirmen, 34 yaşında profesyonel kariyerine son noktayı koydu.

Fenerhaçe’de 13 yıldır forma giyen Birsel Vardarlı bir çok alanda kulüp tarihine geçmeyi başardı.

Fenerbahçe Spor Kulübü de bugün yaptığı açıklama ile Birsel’e Metro Enerji Salonu’nda jübile maçı düzenleyeceklerini ve maç sonrasında 7 numaralı formasının emekliye ayrılarak salona asılacağını belirtti.

Fenerbahçe’nin resmi internet sitesinde yapılan açıklama şu şekilde:

“Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızın formasını 13 yıl boyunca gururla taşıyan, sadece parkedeki başarılarıyla değil duruşuyla da Fenerbahçeliliği en iyi şekilde temsil eden Kaptanımız Birsel Vardarlı Demirmen basketbol kariyerini sonlandırdı.

Çubuklu formamız altında sayısız başarı yaşayan, rekorları gururla tarihimize kazıyan, her şeyden önemlisi Çubuklu formamızı her zaman ruhu ve aidiyetiyle taşıyan kaptanımıza, kulübümüze bugüne kadarki tüm hizmet ve katkıları için en derin teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Tüm branşlar göz önüne alındığında tarihimizde;

En fazla resmi maça çıkan (675)

En fazla Türkiye Şampiyonluğu yaşayan (10)

En fazla kupa kazanan oyuncumuz olan (22)

(10 Türkiye Şampiyonluğu, 6 Türkiye Kupası, 6 Cumhurbaşkanlığı Kupası)

Birsel Vardarlı’nın 7 numaralı forması, detayları daha sonra açıklanacak jübile maçı ile Fenerbahçe Ülker Arena Metro Enerji Salonu’na asılacak; Fenerbahçe için ortaya koyduğu emek, elde ettiği başarılar ve duruşuyla tüm sporcularımıza örnek olacaktır.

Her şey için teşekkürler kaptan!

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ”