Ana sayfa Haberler Fenerbahçe’de Sosyal Medya Krizi

Fenerbahçe’de Sosyal Medya Krizi

Fenerbahçe’de şimdi de sosyal medya krizi patladı. Yönetimin sosyal medya mecralarında küfür ve hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan yaklaşık 250 kişiye soruşturma açtığı iddia edildi.

Akşam’ın haberine göre; Bunlar arasında camianın önde gelen isimleri Hulusi Belgü ve Murat Aşık gibi tanınmış kişiler de var. İlginç detayların bulunduğu sevklerde, Cüneyt Aytaç isimli kullanıcının Menajer Akın hakkındaki ifadeleri ön plana çıkıyor. Aytaç’ın Twitter’dan yaptığı paylaşımı retweet edenler de takibe alındı.

İşte Aytaç’ın o paylaşımı;

”Didem Akın’ın b..unda boncuk mu var? Başarı/bütçe açısından aşırı başarısız bu menajerin yıllardır koltukta kalmasının sebebi Başkanın manevi kızı olması mı? Başarısızlığın ödüllendirilmesi vasatlaştırıyor.”

Aytaç Kendini Savundu

Cüneyt Aytaç ise gündeme oturan bu tartışma sonrası yine sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Aytaç açıklamasında, ”TDK’deyim sözlüğünde bile yeri olan bir ifade, “b..unda boncuk olmak”. Anlamı da TDK’ya göre BİRİNE HAKETMEDİĞİ HALDE ÇOK DEĞER VERMEK. Tweetin içeriği ile uyumlu. Belki biraz kaba, ama ne hakaret, ne de küfür içeriyor…” dedi.

Belgü’den Tepki

Hulusi Belgü de konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ”Tamamen kendini kurtarmak ve yanlışlarını örtbas etmeye çalışan yönetimin tavrı açık ve net. Hala el altından gazetelere haber sevk ediliyor, birlik beraberlik derken aynı görüşte olmayan linç ediliyor.” dedi.