Ana sayfa Haberler Fenerbahçe’nin yıldızı Melli’ye NBA’den teklif var!

Fenerbahçe’nin yıldızı Melli’ye NBA’den teklif var!

Fenerbahçe Beko’nun yıldız basketbolcusu Nicolo Melli İtalya basınına yaptığı açıklamada NBA’den kendisine teklif geldiğini ancak düşünmeden reddettiğini söyledi.

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın İtalyan yıldızı Nicolo Melli, ülkesinde yayın yapan La Giornata Tipo’ya Fenerbahçe Beko’daki konumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul’a ilk başta ısınamadığını söyleyen Melli, daha sonrasında fikrinin değiştiğini söylerken şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul benim için sürpriz oldu. Başta şehir çok da ilgimi çekmedi ama daha sonra fikrim değişti ve bu da benim için bir ders oldu. Ama Milano‘da oynarken Bamberg‘e gittiğimde de asla gidip orada oynamayacağımı söylüyordum. Ama beklediğim gibi olmadı. Bu yaz orada bıraktığım arkadaşlarımın yanına gidip 10 gün kaldım orada. Önyargı sahibi olmak asla doğru değil ve bunu da yaşayarak öğrendim. Burada salona 10 dakika uzakta yaşıyorum tüm takım arkadaşlarım gibi. Zira trafik cehennem gibi ve böylece maçlara, antrenmanlara veya diğer toplantılara geç kalma riskim olmuyor,”

“NBA’DEN GELEN TEKLİFİ DÜŞÜNMEDEN REDDETTİM”

Takımdan ayrılmayı düşünmediğini söyleyen Melli, geçtiğimiz sezon bir dönem ödemelerin geciktiğini ancak şuanda ödemelerin zamanında yapıldığını, ülkedeki ve klüpteki ekonomik sıkıntının basketbol takımını etkilemediğini ve NBA’den o süreçte gelen teklifi de reddettiğini şu sözlerle açıkladı:

“Ekonomik durum bizi bir anlamda teğet geçti. Geçen sezon ödemelerde bazı gecikmeler oldu ama ciddi bir şey değildi ve bu sezon da günü gününe ödemeler yapılıyor. Bu sebeplerle ayrılmak hiç aklıma gelmedi. Beni yalnızca Türkiye’deki siyasi durum endişelendiriyordu. Gerçekten önemli bir kriz vardı ancak kulüp yönetimine gerçekten inanıyorum ve aslında bu sebeple burada hiçbir pişmanlık yaşamadan kaldım. NBA’den de ilgilenen birtakım yerler vardı ancak ben pek düşünmedim. Geçen yıl kaybettiğimiz gibi bir finalden sonra tekrar deneme arzum çok ağır bastı. Şimdilik gerisi önemli değil.”

“TAKIMDA KESİNLİKLE EGO YOK”

Fenerbahçe Beko’nun takımdaşlığından bahseden İtalyan basketbolcu, burası gibi üst düzey takımlarda ‘ego’nun yüksek olacağını düşündüğünü ancak Fenerbahçe’nin tam tersi egonun olmadığını söylerken şu ifadeleri kullandı:

“Kesinlikle harika bir grubuz ve ilk geldiğim zaman bunu gerçekten beklemiyordum. Ben Fenerbahçe gibi üst düzey bir takımda çok sayıda kaprisli oyuncu, büyük ego bekliyordum ve bu sebeple de ilişkilerin bu koşullar altında yürümesini bekliyordum. Elbette belli kişilikler var ve bazen tartışmaların olması çok normal ama buradaki tüm oyuncular gerçekten istisnai oyuncular ve onlarla birlikte seyahat etmek, otelde olmak güzel. Bu da bizim güçlü yönlerimiz arasındaki harika şeylerden biri.”