Ana sayfa Haberler FIBA milli takım takvimini onayladı

FIBA milli takım takvimini onayladı

İcra Kurulu, FIBA’nın milli takımların düzenli mevcudiyetini içeren dünya çapında bir takvimi yıl boyunca muhafaza etmesi gerektiğini oybirliğiyle onayladı.

İcra Kuruluna, FIBA Basketbol Dünya Kupası 2019 Elemeleri’nin ilk iki penceresiyle ilgili derinlemesine bir sunum yapıldı. Sunumda 2017 Kasım ve 2018 Şubat aylarında dünya genelinde düzenlenen elemelere gösterilen ilgi ve katılım yoğunluğundan duyulan başarılar dile getirildi.

Dünya çapında oynanan müsabakalarda toplam seyirci sayısı, her bir pencerede 300 bini aştı ve Şubat ayında düzenlenen Avrupa kıtası elemelerinde salonların doluluk oranı ortalaması yüzde 80’di. Ayrıca, 2017 yılının Kasım ayından bu yana dijital kanallar üzerinden 600 milyondan fazla kişiye ulaşıldı. Ulaşılan bu sayı elemelere gösterilen yoğun ilgiyi doğruladı.

Toplantıda ayrıca, Haziran-Temmuz aylarında gerçekleşecek ve elemelerin ilk turunun son ayağı olacak olan üçüncü pencere müsabakaları öncesinde geliştirilmesi gereken alanlar ve konular da görüşüldü. (Basketball)