Ana sayfa Avrupa FIBA Şampiyonlar Ligi FIBA Şampiyonlar Ligi 8’li finaline, Atina ev sahipliği yapacak

FIBA Şampiyonlar Ligi 8’li finaline, Atina ev sahipliği yapacak

Basketbol Şampiyonlar Ligi'nin 2019-20 sezonu 8'li finali Yunanistan'ın başkenti Atina'da 30 Eylül - 4 Ekim tarihleri arasında oynanacak.

şampiyonlarligi

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin 2019-20 sezonu 8’li finali Yunanistan’ın başkenti Atina’da oynanacak. Nikos Galis Spor Salonu’nda 30 Eylül – 4 Ekim tarihleri arasında müsabakaların gerçekleşmesi planlanıyor.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin resmi internet sayfasından yaptığı açıklama şu şekilde:

2020 Basketbol Şampiyonlar Ligi 8’li Finali, Atina’da düzenlenecek.

12 Mart tarihinde FIBA yönetiminin Coronavirüs pandemesi nedeniyle bütün basketbol organizasyonlarını askıya almasının ardından Basketbol Şampiyonlar Ligi yönetimi, 30 Mart tarihinde 2019-20 sezonunu tek maç üzerinden eleme usulüyle 30 Eylül – 4 Ekim tarihleri arasında oynanacak bir 8’li Final ile tamamlama kararı almıştı.

 
Yunanistan’dan AEK, İspanya’dan Casademont Zaragoza, Çekya’dan ERA Nymburk, İsrail’den Hapoel Bank Yahav Jerusalem, İspanya’dan San Pablo Burgos, Türkiye’den Türk Telekom halihazırda 8’li Finalde yer almayı garantilemişti. Son 16 turunun sonuçlanmayan son iki eşleşmesi JDA Dijon – Nizhny Novgorod ile Iberostar Tenerife – Filou Oostende karşılaşmaları ise 16 Eylül tarihinde oynanarak 8’li Finalde yer alacak son iki takım da belli olacak.

Sekiz takım, Yunanistan’ın başkentinde Eylül ayının son haftasında düzenlenecek 8’li Finalde Basketbol Şampiyonlar Ligi’ni şampiyon olarak tamamlamak için mücadele edecek.

Maçlara seyirci alıp alınmayacağı ise Yunan otoritelerin vereceği kararların ardından belli olacak.

 
Çeyrek final karşılaşmaları 30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde oynandıktan sonra 2 Ekim tarihinde yarı final mücadeleleri gerçekleştirilecek. Turnuvanın üçüncüsünün ve şampiyonunun belli olacağı karşılaşmalar ise 4 Ekim tarihinde oynanacak. Sekizli Finaldeki eşleşmeler, Son 16 Turunun sonuçlarına göre çekilecek.

Medya akreditasyon başvuruları ise 4 Eylül Cuma günü başlayacak.