Ana sayfa Haberler Galatasaray felakete sürükleniyor!

Galatasaray felakete sürükleniyor!

Sezona Erman Kunter yönetiminde başlayan Galatasaray, üst üste aldığı kötü sonuçlar sonrası deneyimli coachla yollarını ayırmış ve yeni coach arayışlarına hız vermişti. Oktay Mahmuti’yle büyük ölçüde anlaşma sağlayan sarı-kırmızlı ekipte sıkıntılı günler geride kalacak gibi durmuyor.

Dün akşam Alba Berlin’den 95-62’lik skorla 33 sayı fark yiyen Galatasaray, taraftarını çileden çıkarttı ve umursamaz tavrıyla da şaşırttı.

 

Altın Çağını Yaşadı

2012-13 sezonunda göreve gelen Ergin Ataman’la 5 yıllık süreç içinde birçok başarının altına imza atan Galatasaray, 23 yıl aradan sonra ligde şampiyon olmuştu. 2013-14 sezonunda Euroleague’de son 8’e kalan Galatasaray, bir sonraki sezon yaşanan maddi krize rağmen yine Euroleague’de son 16’ya kalmayı başarmıştı. 2015-16 sezonunda sarı-kırmızılı ekibi Eurocup’ta şampiyon yapan Ataman, hem adını, hem takımını altın harflerle tarihe yazdırmıştı.

 

Tek Başına Direndi

Geçtiğimiz sezon Galatasaray oldukça kaotik bir sezon yaşarken, bu dönemde Ataman adeta yalnız kaldı. Hem içerden, hem dışardan yıpratılmaya çalışılan Ataman, buna rağmen tek başına bütün yükü omuzlarına aldı. Tecrübeli coach, aynı zamanda gönül verdiği kulüp olduğu için yaşanan sıkıntıları dışarı yansıtmamak için elinden geleni yaptı. Belki başka bir coach olsaydı tablo çok daha farklı olabilirdi.

 

Ataman’dan Sonrası Facia

Ataman’ın gidişi sonrası Erman Kunter’le yeniden yapılanmaya giden Galatasaray adeta çöktü. Yapılan yanlış transferler, sahadaki silik görüntü ve sorumluluğu kimsenin üstüne almaması ortaya böyle bir durumun çıkmasına neden oldu. Profesyonel yapıdan iyice uzaklaşan Galatasaray’da, geçmiş dönemde Ataman basının karşısına çıkıyor ve bir coachtan öte şube sorumlusu gibi her şeyle ilgileniyordu. Bugün gelinen noktada ise Galatasaray’da hiçbir konuyla ilgili bir muhatap bulunamıyor. Gerek basınla ilgili, gerek diğer konularla ilgili Ataman dönemindeki eşitlik ilkesi yerini eş, dost ilişkisine bırakıyordu.

 

Karanlık Tablo Ürkütüyor

Galatasaray’da bundan sonrası için taraftarın, en azından bu sezon, umudu kalmamış durumda. Kadro planlamasının oldukça kötü yapılması, birbirinden uyumsuz oyuncuların bir araya gelmesi ve sahadaki kopukluk kolay kolay tamir edileceğe benzemiyor. Taraftarın sevdiği bir isim olan Oktay Mahmuti’nin göreve gelmesi halinde alacağı destekle nasıl bir çözüm bulacağı ise şimdiden merak konusu. (Basketball)