Ana sayfa Haberler Galatasaray’dan şok NTV ve NTV Spor kararı!

Galatasaray’dan şok NTV ve NTV Spor kararı!

Spor Toto Süper Lig takımlarından Galatasaray, NTV Spor’da yayınlanan ‘Kırmızı Çizgi’ programında yapılan yorumlar nedeniyle NTV  ve NTV Spor’un temsilcilerinin sarı kırmızılı kulübe ait ait davetlere ve basın toplantılarına akreditasyonlarının durdurulduğunu açıkladı.

Yayınlanan programda Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, Maicon ve Muslera’nın, teknik direktör Igor Tudor döneminde bilerek kötü performans sergilediklerini ima eden ifadeler kullanmıştı.

İşte sarı kırmızılı kulüpten yapılan o açıklama;

“NTV Spor televizyon kanalında 24 Şubat 2018 Cumartesi günü yayınlanan Kırmızı Çizgi programında futbol takımı oyuncularımızın onur ve şereflerine yönelik iddialarda bulunulmuştur.

Canlı yayında böylesine çirkin iddiaların büyük rahatlıkla dile getirilmesine izin veren yayıncılık anlayışı nedeniyle NTV ve NTV Spor yönetimleri, söz konusu program ve yorumcular hakkında bir yaptırım uygulayana ve kurumsal düzeyde camiamızdan ve oyuncularımızdan özür dileyene kadar, bu yayın kuruluşları temsilcilerinin Galatasaray’a ait basın toplantısı, organizasyon ve davetlere akreditasyonu durdurulmuştur.

Konuyla ilgili kişilere dair Kulübümüz ve oyuncularımız adına ayrı ayrı hukuki süreç başlatılmıştır.

Kulübümüze ve Kulübümüzü temsil eden bireylere yönelik bu ve benzeri saldırılara tepkimiz bundan sonra da sürecektir.

Kamuoyuna saygılarımızla,

Galatasaray Spor Kulübü”