Ana sayfa THY Euroleague Giannakopoulos Final Four’a aynı takımların kalmasını şikayet etti

Giannakopoulos Final Four’a aynı takımların kalmasını şikayet etti

THY Euroleague'in Yunan temsilcisi Panathinaikos'un çılgın başkanı Dimitris Giannakopoulos Final Four'a sürekli aynı takımların kalmasından şikayet etti.

Pana başkanı Giannakopoulos, EuroLeague tarafından alınan finansal denetim kararları hakkında konuştu.

“DENETİM KARARLARINI NASIL UYGULANACAĞI ÖNEMLİ”

Yunan basınına açıklamalarda bulunan Panathinaikos’un sahibi ve başkanı Giannakopoulos, Avrupa’da basketbolun yükselişte olduğunu ve takımların yıldızlarla dolu kadrolar oluşturduğunu şu sözlerle ifade etti:

“Basketbol şu an Avrupa’da yükselişte. Diğer takımların büyük transferler yaptığını görüyoruz. Yıldızlarla dolu güçlü kadrolar oluşturuyorlar. Bütçeleri de sürekli artıyor. Bu bütçe ve harcamaları kontrol edebilmemiz için, finansal denetim kararlarını almamız gerekiyordu. Bu dakikadan sonra finansal denetim kararlarının nasıl uygulanacağı önemli.

“FİNAL FOUR’A SÜREKLİ AYNI TAKIMLAR GİDİYOR”

Alınan finansal denetim kararlarına uyulmadığına iddia eden Giannakopoulos, Euroleague’i yumuşak olmakla suçladı:

Her takımın 40, 50 ya da 60 milyon dolar harcayabilecek bir kapasiteye sahip olması mümkün değil. Finansal denetimde  bütçenin yüzde 65’inin katılım ücretlerinden, yüzde 35’inin ise gelirlerden gelmesi gerektiği açıkça belirtildi. Ancak her şey ortada, bu kurallara uyulmuyor. EuroLeague daha katı olmalı. Daha fazla para harcayabildikleri için Final Four’a sürekli aynı takımların gitmesinin hiçbir yararı yok.”