Ana sayfa Haberler Hakan Demir’e 2 Maç Ceza

Hakan Demir’e 2 Maç Ceza

Türkiye Basketbol Federasyonu ( TBF ) Disiplin Kurulu tarafından Spor Toto Basketbol Süper Liginde bulunan Best Balıkesir Basketbol takımını Başantrenörü Hakan Demir’e 2 maç ceza verildi.

TBF tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Hakan Demir’in Muratbey Uşak karşılaşmasında yardımcı hakeme sözlü tacizde bulunması sonucunda o an maçtan diskalifiye edilmesi sebebiyle bu cezanın verildiği söylendi.  İlk olarak bu konuyla ilgili 3 maç ceza verilmesi gündeme gelmişti.  Yapılan bir düzenleme ile cezası 2 maça indirildi. Maç cezasının haricinde 5 Bin TL para cezasına da çarptırıldı.

Aynı şekilde, TBF Disiplin Kurulu Anadolu Efes Basketbol takımı ile yapılan mücadelede hakemlere karşı söylemiş olduğu olumsuz sözler nedeniyle, Trabzon Medical Park Bakanı Abiş Hopikoğlu’na da 24 gün hak mahrumiyeti verildi. Ayrıca 5 Bin TL para cezası da onandı.

Cezalardan nasibini alan takımlardan biriside Beşiktaş Sompo Japan takımı oldu. Banvit maçında taraftarların olay çıkarması üzerine 7.500 TL para cezası verildi.