Ana sayfa Haberler Karşıyaka, Maccabi’ye Kaybetti

Karşıyaka, Maccabi’ye Kaybetti

FIBA Şampiyonlar Ligi B grubu maçlarında Pınar Karşıyaka Basketbol takımı konuk olarak gittiği İsrail temsilcisi Maccabi Rand Media takımına 78 – 69 yenilerek mağlup oldu.

Mücadelenin ilk dakikalarında her iki takımında karşılıklı sayılar alarak maça devam ettiği görüldü. Pınar Karşıyaka ilk çeyreği 23 – 18 geride geçti. Maçın ilerleyen zamanlarında karşılıklı sayılarla devam edildi. Pınar Karşıyaka Basketbol takımı soyunma odasına 35 – 33 geride gitti.

İkinci yarının üçüncü çeyreğine kadar Pınar Karşıyaka hücum hattında iyi işler çıkararak aradaki farkı 1’e kadar indirmeyi başardı. Buna göre sonuç, 55 – 54 şeklinde oldu.

Son periyodda ise Maccabi takımı ataklarını hızlandırdı ve sayı alma konusunda etkili işler çıkararak aradaki farkı iyice açtı. Buna göre Pınar Karşıyaka 78 – 69 kaybetti.

Bu sonuçlara göre Pınar Karşıyaka FIBA Şampiyonlar Liginde 4. Mağlubiyetini almış oldu. Maccabi Rand Media ise 4. Galibiyetini almış bulundu.

Her iki takımda maçın en iyi skoreri DaJuan Summer oldu. Toplamda 25 sayı alan Pınar Karşyaka’nın oyuncusunu rakip takımdan takip eden isim ise, Patrick Richard 21 sayı üretmiş oldu.

Salon: Maccabi House

Hakemler: Tolga Şahin (İtalya), Ognjen Jokic (Karadağ), Aleksandar Milojevic (Makedonya)

Maccabi Rand Media: Richard 21, Hanochi 8, Ben Chimol 6, Thomas 17, McCrea 16, Levi 3, Zalmanson 7, Kadir

Pınar Karşıyaka: Green, Brown 23, Ponitka 5, Owens 4, Summers 25, Petway 2, Muhammed Baygül 4, Egemen Güven 6

1. Periyot: 23-18

Devre: 35-33

3. Periyot: 55-54