Ana sayfa Haberler Kartal AEK’yı Devirdi

Kartal AEK’yı Devirdi

FIBA Şampiyonlar Ligi maçlarından birisi olan Beşiktaş Sompo Japan takımı ligin 10. Haftasında Yunan takımı olan AEK’yı farklı bir skorla yenmeyi başladı. Siyah beyazlı takımın 82 – 68 önde tamamlayarak kazanması ile Ligde 8. Galibiyetine ulaştı.

Mücadelenin ilk 3 dakikasına bakıldığı zaman Siyah Beyazlı takımın maça iyi başladığını söyleyebiliriz. Henüz 3. Dakikada 10 – 2 skorlar üstünlüğü sağlayan taraf Beşiktaş Sompo Japan takımı oldu. Bu dakikaya kadar etkili bir grafik çizen aldıkları sayılarla oyuna iyi başlangıç yapan Clark ve Stimac maç boyunca sayılar almaya devam etti. Ev sahibi takımda ilerleyen dakikalarda Thompson’un sayıları ile fark çift haneli sayılara çıktı. Henüz 7. Dakikada 19 – 9 üstünlük sağlayan Siyah Beyazlı takım, ilk periyodu 28 – 11 üstünlükle tamamladı.

İkinci çeyrekte ise Beşiktaş takımı üstünlüğü korumaya ve farkı açmaya devam etti. Weems ve Stimac ile etkili sayılar alan ev sahibi 21 sayılık farka çıkardı. Devre arasına ise 42 – 27 önde giden taraf yine ev sahibi takım oldu. Buraya kadar konuk takımın öne geçmesine izin vermedi.

Mücadelenin 27. Dakikasında 49 -36 üstünlüğü olan Beşiktaş Sompo Japan takımı son çeyreğe ise 57 -41 önde girmeyi başardı.

Son periyodda ise etkili oyununu bozmayan Beşiktaş Sompo Japan takımı bu sayede 82 – 68 galip gelerek 10. Hafta maçını da geride bırakmış oldu.

Siyah Beyazlı takımda en skorer isim ise Thompson 17 sayı ile mücadeleyi tamamlarken en yakın takipçisi ise, 16 sayı ile Stimac oldu.