Ana sayfa Haberler Lebron James Muhammed Ali İçin Yapılacak Filmde Görev Alacak

Lebron James Muhammed Ali İçin Yapılacak Filmde Görev Alacak

Basketbol sporunun en önemli isimlerinden olan Lebron James beyaz perde de önemli bir ismin hayatını taşımak için önemli bir adım atacak. Cleveland Cavaliers Basketbol takımının önde gelen isimlerinden olan Lebron James 2016 yılının Haziran ayında hayatını kaybeden dünyaca ünlü boksör Muhammed Ali’nin hayatı sinemada canlandırılacak. Filmin yapımcılık görevini üstlenecek olan James nasıl bir film olacağı hakkında geniş bilgiler paylaştı.

Muhammed Ali dünyaca tanınmış olan bir sporcudur. Kendisine olan hayranlığımı anlatmakla bitiremem. Önemli bir spor dalı olan boksör alanında kendini ispatlamış böyle bir sporcu için yapılacak filmde görev almak benim için mutluluk veren bir şey olacaktır. Bu mutluluğun tarifini anlatmak ise sözlere yetmez dedi. Boksörlük sporuna farklı bir boyut kazandıran Muhammed Ali, din, dil ırk ayrımı yapmadan işini en iyi şekilde yaptı. Muhammed Ali tarafından gerçekleştirilen bu serüveni kaldığı yerden bizlerin devam ettirmesi de çok önemli dedi.

Muhammed Ali’nin eşi Lonnie Ali, Lebron James’in böyle bir projede yer alması büyük bir onurdur diyerek. Muhammed Ali’nin hayatının anlatılacak bir film yapılması bizler için büyük bir ders olacak. Böyle filmlerin yapılması ise Muhammed Ali hayran kitlesini daha da çok arttıracağını söyledi.

Filmin ismi henüz netlik kazanmadı ancak, boksörlük adına ne varsa filmde olacağı kesin. Muhammed Ali’nin maçlarından kesitler alınarak film içeriğine harmanlanacağı söyleniyor. Antoine Fuua yönetmenliğinde yapılacak olan film şimdiden büyük ilgi görmüş olsa da ne zaman çıkacağı da merak konusu oldu.