Ana sayfa Haberler Ömer Onan’dan Final Four açıklaması!

Ömer Onan’dan Final Four açıklaması!

TBF CEO’su Ömer Onan, BGL’de oynanacak Final Four öncesi beIN SPORTS’a açıklamalar yaptı.

Ulaş Çan’ın sorularını yanıtlayan Onan, şöyle konuştu:

“Takımlar, genç oyuncuları A takıma alıp devamlı dolaştıracaklarına TBL’ye verilebilir, özel antrenör ile 4 saat idman yaptırabilir. Onların gelişimine katkı verebilir. Ama bu çocukları sadece kadroda yer alsın diye tutmayın.

Çocuklara antrenman yapacak zaman tanımak gerek. Profesyonel oldukları zaman genç oyuncular yazın iki ay tatil yapma şansına sahip değiller. Çalışmaları gerekiyor.

Aydın Örs, Eğitim Kurulu’nun başında. Tüm idmanların bir koordinasyona girebilir. U14’ten itibaren her takım aynı idmanı yapabilir. Çocukları yanlış yola sevkedecek idman programından uzak durulup herkesin aynı antrenmanı yapmalarını sağlayabilir. Antrenör de yetiştirmemiz gerekiyor. Zamanında altyapı antrenörleri deneyimliydi.  Bu yola başkoymuşlardı. Şimdi maddi kazançlarını ve eğitimlerini arttırıp kendilerini de geliştirmeliyiz.

Final Four maçları ücretsiz. Cuma ve Cumartesi günü Sinan Erdem’e herkesi bekliyoruz. beIN SPORTS’tan maçlar canlı yayınlanacak. Sponsorların bu işe destek vermesi ve canlı yayınlanması önemli amaçlarımızdandı. Oyuncularımıza bir katkı yapıyoruz ve herkesten bu katkıyı bekliyoruz.

Bu işin bir bütçesi var. Tüm sezon her şeyi TBF  destekledi. Herkes taşın altına elini soktu.

Maçlara genç basketbolcuların da gelmesini bekliyorum. Dışarıda Fan Zone’larımız olacak. 3’e 3 maçlara yapılacak. Duayen isimler, önemli antrenörler ve Süper Lig oyuncuları da gelecek maçlara, onlarla da beraber bir şölen olacak.”