Ana sayfa Haberler Galatasaray’da Russ Simith Gönderildi!

Galatasaray’da Russ Simith Gönderildi!

THY Euroleague ‘de kendi evinde oynadığı maçlarda son dördünü kazanan ve seriye bağlayan Galatasaray Odeabank basketbol takımında bir takım gelişmeler yaşanıyor.

Bu sezon başında büyü ümitle transfer edilen Russ Simith, bir ara kadro dışı bırakılmıştı. Bu serüven kısa sürmüş olup yeniden kadroda kendisine yer açılmış ve karşılaşmalarda mücadele etmesine tamam denilmişti. Ancak Russ Simith bu sefer takımdan gönderildi.  Galatasaray Odeabank ile sözleşmesi fes edilen Russ Simith’in sabah saatlerinde resmi bir haber ile takımdan ayrıldığı duyuruldu. Sözleşmenin fes edilmesi ile birlikte hakediş miktarı da hesaplanarak takımdan alacağı kalmadı.

Galatasaray Odeabank yönetimi, oyun kurucu olarak görev alacak basketbol oyuncusu için birkaç isimle görüşmeler yapmaktaydı. Ancak teknik adam bu oyuncular ile başarılı olamayacağını söylemiş ve şuan için takıma dahil edilecek bir oyuncunun akıllarında olmadığı söylendi.

Galatasaray Odeabank takımından bir ayrılık haberi de menajeri ile haber gönderen Deon Thompson oldu. Takımdan ayrılmak istediğini söyleyen bu oyuncunun yerine yeni bir 4 numara arayışı da olacak.