Ana sayfa Haberler Sertaç Şanlı’dan Eurolegue açıklaması!

Sertaç Şanlı’dan Eurolegue açıklaması!

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş’tan Anadolu Efes’e transfer olan Sertaç Şanlı, A Milli Basketbol takımımızın Dünya Kupası Eleme maçlarını mutlaka kazanması gerektiğini ifade ederek, “İsveç ve Letonya maçlarından çok kötü mağlubiyetler aldık. Bu iki maçı Ankara’da seyircimizin önünde kazanmak istiyoruz. Seyircilerimizin Ankara’daki maçlara gelerek, onların desteğiyle İsveç ve Letonya mağlubiyetlerini telafi edeceğimizi düşünüyorum. İnşallah bizi maçlarda yalnız bırakmazlar” dedi.

“SARICA’NIN GELİŞİMİMDE ÇOK KATKISI VAR”

A Milli basketbol takımı ve Beşiktaş’ın başantrenörü Ufuk Sarıca’dan övgü dolu sözlerle bahseden Şanlı,”Ufuk Hoca ile iki yıl geçirdim. Bana saha içi ve saha dışında bir çok şey kattı. Sahada bana güvendi, sorumluluk verdi. Gelişimim için kendisine çok teşekkür edereim. İnşallah bu gelişimimi Anadolu Efes’te de sürdürürüm ve güzel bir sezon geçiririm” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş ve Milli Takım’ın Başantrenörü Ufuk Sarıca’nın gelişiminde çok katkısı olduğunu söyleyen Sertaç Şanlı, “Ufuk Hoca’yla iki sene geçirdim. Bana saha içi ve saha dışında çok şey kattı. Saha içinde güvendi, sorumluluk verdi. Gelişimim için kendisine çok teşekkür ederim. İnşallah bu gelişimimi Anadolu Efes’te de sürdürüm ve güzel bir sezon geçiririm” diye konuştu.

“EUROLEGUE’İ BİTİRELİM SONRASI GELİR”

Anadolu Efes’in Euroleague’de oynayacak olmasının çok büyük bir artı olduğunu söyleyen genç basketbolcu, “Bu ligin verdiği sertlik ve mücadele seviyesi çok önemli. İnşallah Anadolu Efes’e elimden gelen katkının en iyisini veririm ve güzel bir sene geçiririz hep beraber. NBA’den ziyade ben Anadolu Efes’e odaklandım. Euroleague’i oynayıp sezonu sağ salim bitirelim, sonrası gelir Allah’ın izniyle” açıklamalarında bulundu.