Ana sayfa Haberler Son Dakika! Fenerbahçe’de Ersun Yanal dönemi!

Son Dakika! Fenerbahçe’de Ersun Yanal dönemi!

Fenerbahçe bu sabah itibariyle Philip Cocu ile yollarını resmen ayırırken yeni teknik direktör Ersun Yanal’ın en geç yarın açıklanması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde önce Semih Özsoy ile sonrasında ise Kısıklı’da Ali Koç ile bir araya gelerek anlaşmaya varılan Ersun Yanal’ın bugün, en geç yarın açıklanacağı öğrenildi.

Ajansspor’un haberine göre Fenerbahçe, Ersun Yanal ile 2.5 yıllık anlaşmaya varırken, 2 milyon euro olacağı öne sürüldü. Ayrıca sözleşmede şampiyonluk primi ve diğer primler de yer alıyor.

Deneyimli teknik adam Fenerbahçe ile anlaştığını ve hiçbir sıkıntının olmadığını söylerken şu ifadelere yer verdi:

 “Fenerbahçe ile resmi bir görüşme yaptık. Sorun yok. Başkan Ali Koç ile bir görüşme yaptık, takımla ilgili fikir alıverişinde bulunduk. Şu an takımın bir teknik direktörü var ve bu ortamda takımın başına geçmek etik değil. Taraftarın bana karşı sevgisi çok büyük. Fenerbahçe’nin kadrosu kötü değil ama mutlaka takviye yapılmalı…

Transferler konusunda da Ersun Yanal’ın en az 4 transfer yapması beklenirken, geçmiş dönemde Fenerbahçe formasını giyen Emre Belezoğlu’nun 6 aylığına takıma katılıp, sonrasında yardımcı olarak sarı-lacivertli camianın içerisinde kalmasını istediği öğrenildi.