Ana sayfa Haberler Türkoğlu’ndan Milli takım açıklaması

Türkoğlu’ndan Milli takım açıklaması

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, 12 Dev Adam’ın 2019 Dünya Basketbol Şampiyonası eleme maçları öncesi açıklamalarda bulunurken ilk hedefin Karadağ ve Slovenya galibiyetleri olduğunu dile getirdi.

Başkan Türkoğlu’nun yaptığı açıklama şu şekilde:

“2019 Dünya Basketbol Şampiyonası’na katılabilme yolunda ilk hedefimiz eleme grubumuzu alabileceğimiz en fazla galibiyetle birinci bitirmekti. Bunu başardık. Son iki maçımızı da Ankara’daki seyircimizin önünde iyi oynadık. İnşallah 14 Eylül’de de Ankara seyircisi Milli Takımımızı yalnız bırakmayacaktır. Önümüzdeki ilk iki maçın ne kadar önemli olduğunu herkes çok iyi biliyor. Bu iki maçı kazandığımız takdirde yolu yarılamış ve Kasım ile Şubat’taki maçlarda biraz daha avantajlı duruma gelmiş olacağız. Ama bildiğiniz gibi sporda rehavete yer yok. Ben takımımızın bu bir ay içerisinde de iyi çalışacağına inanıyorum.

14 Eylül’de Ankara’daki ilk maça ve 17 Eylül’de Slovenya’daki ikinci karşılaşmaya hazır bir şekilde çıkacaklardır. Ayrıca buraya gelen tüm sporcu arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Her çağrıldıklarında milli takımı yalnız bırakmadılar ve bu takımın bir parçası olmak istediler. Kulüplerimize de ayrıca teşekkür etmek isteriz. Bildiğiniz gibi özellikle geçen seneden itibaren bizim dışımızda bazı olaylar gelişti ama sağ olsunlar kulüplerimiz konu milli dava olduğu zaman çok duyarlı davrandılar ve bizim yanımızda oldular. İnşallah bu kamp sürecinde herhangi bir sakatlık yaşamayız ve oyuncularımız da kulüplerine sağlıklı bir şekilde dönebilirler.”