Ana sayfa Haberler Yakın Doğu Üniversitesi-Canik Belediyespor: 84-52

Yakın Doğu Üniversitesi-Canik Belediyespor: 84-52

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’ nde oynanan Yakın Doğu Üniversitesi ve Canik Belediyespor karşılaşmasın da Yakın Doğu Üniversitesi, Canik Belediyespor’ u 84′ e 52 mağlup etmiştir.
Bu mücadele ilk başlar da karşılıklı baketler ile başlamış olup, her iki takımda bu maçtan oldukça ümitliydi. Fakat maçın ilerlemesi üzerine baskınlığını ortaya koyan ve Yakın Doğu Üniversitesi ilk çeyrek bitmeden attığı baketler ile ilk çeğreği 31 – 21 önde bitirdi. Yakın Doğu Üniversitesi bu farkı ikinci çeyreğe kadar devam ettirmek istekdikleri için oldukça baskın oynamaya devam ederek devre arasına yine büyük fark ile yani 46 – 35 üstün olarak girmiştir.
Yakın Doğu Üniversitesi üçüncü çeyreğe ise yine aynı şekilde baskınlığını devam ettirmiş olup, attıkları basketler ile 63 – 45 önde girmiş olup, bu karşılaşmayı maç sonun da 84 – 52 olarak üstünlük sağlayarak galibiyet sağladılar.
Yakın Doğu Üniversitesi basket atan kişiler ve sayıları ise;
lcay Çakır Turgut 17 sayı ve 8 asist, Eldebrink 11, Vajda ile Bahar Çağlar onar sayıyla mücadele etti.
Canik Belediyespor basket atan kişiler ve sayıları ise;
Canik Belediyespor’da ise Babkina 11, Mircheva 10 sayıyla oynadı. Bu skorla Yakın Doğu Üniversitesi 7. galibiyetini elde ederken, Canik Belediyespor 8. kez mağlup oldu.