Ana sayfa Haberler Yakın Doğu’nun şampiyonluğa inancı tam

Yakın Doğu’nun şampiyonluğa inancı tam

 Olcay Çakır Turgut, ev sahibi Sopron Basket’in yanı sıra Rus ekipleri UMMC Ekaterinburg ve Dinamo Kursk ile Dörtlü Final’de yer aldıklarını belirterek, “Avrupa Ligi’ndeki ilk sezonumuz. Geçen yıl Avrupa Kupası’ndaki ilk senemizde şampiyon olduk. Avrupa Ligi’ndeki ilk hedefimiz gruptan birinci çıkmaktı ve bunu başardık. Çeyrek finaldeki elemeyi de geçtik. Şimdi ilk hedefimiz Sopron Basket maçı. Sonrasında da şampiyonluğu kazanmak istiyoruz. Avrupa Ligi’nde ilk sezonumuzda şampiyonluğu elde etmek istiyoruz.” diye konuştu.

Dörtlü Final’deki ilk maçlarında karşılaşacakları ev sahibi Sopron’un mücadeleci bir ekip olduğunu vurgulayan Olcay, “Sopron Basket kadro olarak Dinamo Kursk ve UMMC Ekaterinburg’dan daha güçsüz ama mücadeleci bir takım. Onların taraftarının önünde oynamak bizim için de zor olacak. Ancak biz de mücadeleci bir takımız. Yakın Doğu Üniversitesi olarak biz bir aileyiz. Takımda herkes birbirinin açığını kapatmaya çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

Olcay Çakır Turgut, yeni kurulan bir takım olmalarına rağmen önemli başarılar kazandıklarını dile getirerek, “Yapılan bu yatırımın hemen sonuç vermesi bence çok özel bir durum. Bunun sonucunda çok güzel başarılar elde edildi. Türkiye’de kadın basketboluna daha çok yatırım yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bazı büyük illerimizde ne yazık ki takım yok.” şeklinde görüş belirtti.