Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Türkiye Kupası Zeljko Obradovic: “Onların antrenörü olduğum için gurur duyuyorum”

Zeljko Obradovic: “Onların antrenörü olduğum için gurur duyuyorum”

Fenerbahçe Beko'nun Solgar Vitamin Türkiye Kupası'nda Darüşşafaka'yı mağlup ederek şampiyon olduğu maçın ardından koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Zeljko Obradovic

Fenerbahçe Beko’nun Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda Darüşşafaka’yı mağlup ederek şampiyon olduğu maçın ardından koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Koç Obradovic, Fenerbahçe’nin başındaki 500. maçında 11. kupasını kazanmasının ardından FB TV’ye önemli açıklamalarda bulund.

Sırp çalıştırıcı açıklamasında oyuncuları ile gurur duyduğunu ifade ederken, Fenerbahçe başkanı Ali Koç’a ve Semih Özsoy’a da verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Kupalar her zaman özeldir. Bütün takımlar tutkuyla oynarlar. Darüşşafaka bu akşamda sonuna kadar savaştı. Galibiyetten ötürü oyuncularımı kutluyorum. 2 günde bir maç oynayınca zor oluyor ama mümkün olduğunca maçın içinde tutmaya çalıştım. Çok iyi oynadığımızı söylemem ama finali çok duygusaldı. Oyuncularımın kupası. Onların antrenörü olduğum için gurur duyuyorum. Başkanımız Ali Koç ve Semih Özsoy’a çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızdalar ve destek oluyorlar. Fenerbahçe ile kupa kazanmak her zaman çok güzel. Taraftarlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızdalar. Bu kupa aynı zamanda onlarında kupası. Gurur duyucu bir şey. Staffa da çok teşekkür ediyorum. Ofis çalışanları, tüm ekip. Bu tam bir aile işi. Çok yüksek bir rakam. Bana gerçekten gurur veriyor. Aklınızda bir şeyler dilemek ve bir şeyler istemek güzel bir şey.

Obradovic, kazanılan kupanın ardından yaptığı konuşmanın sonunda ise Perşembe günü THY Euroleague’in 25. haftasında Real Madrid ile oynayacakları maç değinerek, mücadele ettikleri iki kupada da savaşmaya devam edeceklerini söyledi:

Yakın gelecekte bizim için en önemli şey perşembe günü Real Madrid ile oynayacağımız maç. İki kupa için savaşmaya devam edeceğiz.