Ana sayfa Uluslararası Avrupa Şampiyonası A Milli Erkek Basketbol Takımımız Letonya’yı Geçemedi

A Milli Erkek Basketbol Takımımız Letonya’yı Geçemedi

A Milli Erkek Basketbol Takımımız maçın ilk çeyreğinde Letonya karşısında çeyreği 24-22 geride kapattı. Takımımızın ilk çeyrekteki en skorer ismi Melih Mahmutoğlu oldu.

İkinci çeyrekte rakibinin hücumlarına aynı seviyede karşılık veremeyen Milli Takımımız çeyreğin bitimine 2 dakika 15 saniye kala 10 sayılık farkla geriye düştü. Melih Mahmutoğlu’nun üçlüğü ile devreye 30 saniye kala farkı 6 sayıya indirdik. Ancak son hücumda üçlük bulan Letonya ilk yarıyı  47-38’lik skorla önde kapattı.

Üçüncü çeyrekte tam anlamıyla savaşan A Milli Takımımız farkı 7 sayıya kadar indirdi. Üçüncü çeyreğin bitimine 4 dakika kala fark 9 sayıya çıktı. Ardından tekrar ipleri eline alan taraf Letonya oldu. Letonya çeyreğin bitimine 1 dakika kala farkı 14 sayıya çıkardı. Takımımız 34 saniye kala Cedi Osman üçlük ve faul ile 4 sayı buldu ve fark 8 indi. Bitime 3 saniye kala bu defa Semih Erden basket-faul ile 3 sayı buldu ve çeyrek 69-63 sona erdi.

Son çeyreğe yine müthiş bir mücadele ile başlayan A Milli Takımımız çeyreğin hemen başında farkı 2 sayıya indirdi. Hücum yönünden tekrar hareketlenen Letonya farkı 9 sayıya çıkardı. Ardından Sertaç’ın üçlüğü ile fark tekrar 6 sayıya indi. Maçın bitimine 3 dakika kala Melih’in yaptığı sportmenlik dışı faul ile fark 10 sayıya çıktı.

Maçta inanılmaz bir mücadele ile oynayan Cedi Osman’ın basketleriyle farkı bitime 2 dakika kala 7 sayıya indirdik. Ardından tekrar sayılar bulan Letonya skoru 88-77’ye getirdi. Müthiş bir mücadele ortaya koyan A Milli Erkek Basketbol Takımımız kalan saniyelerde rakibi ile arasındaki farkı eritemedi ve sahadan 89-79’luk skorla mağlup oldu.

Son 16’daki rakibimiz turnuvada mağlubiyeti bulunmayan İspanya oldu.