Ana sayfa NBA Anthony Davis: “Kobe’nin bizi izlediğini, bizle gurur duyduğunu biliyorum”

Anthony Davis: “Kobe’nin bizi izlediğini, bizle gurur duyduğunu biliyorum”

NBA Finalleri'nde Los Angeles Lakers şampiyon oldu. Şampiyonluğun ardından 26 Ocak'ta hayatını kaybeden Kobe Bryant'ta unutulmadı.

Kobe and Davis

NBA Finalleri’nde Los Angeles Lakers, Miami Heat’i 4-2’lik skorla geçerek şampiyon oldu. Şampiyonluğun ardından 26 Ocak’ta hayatını kaybeden Lakers efsanesi Kobe Bryant’ta unutulmadı.

Anthony Davis’in maç sonunda yaptığı açıklamalar şu şekilde:

“Bu trajedi yaşandığından beri yapmak istediğimiz her şey onun içindi. Onu yüz üstü bırakamazdık. Bu şampiyonluğu onun onuruna yapılan forma ile kazanmak isterdik ama kaybetmemiz bu akşama daha agresif, sahanın iki tarafında da daha güçlü bir şekilde çıkmamızı sağladı.

Bizi izlediğini, bizle gurur duyduğunu biliyorum. Vanessa’nın da, organizasyonun da bizimle gurur duyduğunu biliyorum. Bu şampiyonluk bizim için çok şey anlam ifade ediyor.

O, hepimiz için büyük bir ağabey gibiydi. Onun için başardık.”

LeBron James ise şu ifadeleri kullandı:

“Olabildiğince birbirimize yaklaştık. Bu, o an gerçekleşti. Tüm basketbol dünyası da birbirine yaklaştı ama içimizde, eve döndüğümüzde bizim için çok daha fazlasını ifade ediyor. O andan itibaren hedefe kilitlendik. ‘Bu, hepimizden daha önemli’ dedik”