Ana sayfa NBA LeBron James: “Lakers‘ı hak ettiği yere taşımak için buraya geldim”

LeBron James: “Lakers‘ı hak ettiği yere taşımak için buraya geldim”

Los Angeles Lakers, 2020 NBA Final serisinde Los Angeles Lakers şampiyonluğa adını yazdırdı. Bu başarı sonrası LeBron James açıklama yaptı.

LeBron James-3

Los Angeles Lakers, 2020 NBA Final serisinde rakibi Miami Heat’i 4-2 yenerek şampiyonluğa adını yazdırdı. Bu büyük başarı sonrası Lakers yıldızı LeBron James açıklamalarda bulundu.

Kariyeri boyunca 260 playoff maçına çıkan LeBron James bu alanda rekora imza attı. Aynı zamanda NBA tarihinde 3 farklı takımla şampiyon olup, 4 kez Final MVP’si seçilen ilk oyuncu oldu.

LeBron James’in maçın hemen ardından yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“LAKERS’I HAK ETTİĞİ YERE TAŞIMAK İÇİN GELDİM”

“Benim için çok şey ifade ediyor. Bu organizasyonu temsil etmek çok büyük anlam taşıyor. Lakers‘ı hak ettiği yere taşımak için buraya geldim. Bunun bir parçası olmak inanılmaz bir his”

“Daha önümde oynayacak uzun yıllar var. Saygı istiyoruz. Rob (Pelinka) saygı istiyor. Koç Vogel saygı istiyor. Organizasyon saygı istiyor. Ben saygı istiyorum!”

“Sosyal adaletsizlik hakkında, halkıma yapılan polis zorbalığı hakkında konuşmak… Bunlar benim için sahada yaptıklarımdan çok daha kıymetli.”

“Kişisel olarak kanıtlayacak şeylerim olduğunu düşünmem bana güç verdi.”

“Bu şampiyonluğu Kobe için kazanmak bizi daha da yakınlaştırdı”

“Bu tip tarihi bir organizasyonun parçası olmak, ileride torumlarıma büyük babalarının Lakers için oynadığını anlatacak olmak çok özel bir olay.”

“O dönem kendi oyununuzun ne olduğunu tam bilmiyorsunuz. Neler yapabileceğinizi tam bilmiyorsunuz bile. Eğer şimdiki ben, 27 yaşındaki versiyonumla karşılaşsaydı onu domine ederdi.”