Ana sayfa NBA LeBron James: “Maça çıkarken ‘Bu akşam 40 sayı atacağım’ demiyorum”

LeBron James: “Maça çıkarken ‘Bu akşam 40 sayı atacağım’ demiyorum”

NBA Final mücadelesinde Los Angeles Lakers ile Miami Heat karşılaşmasının ardından LeBron James ise karşılaşmayla ilgili açıklama yaptı.

LeBron James-2

NBA Final mücadelesinde Los Angeles Lakers ile Miami Heat karşı karşıya geldi. Mücadelenin üçüncü maçında Lakers, Heat’e karşı mağlup oldu. Lakers’ın yıldızı LeBron James ise karşılaşmayla ilgili açıklamalarda bulundu.

ESPN’den Dave McMenamin’in hazırladığı habere göre LeBron James, mağlubiyete takılmadan geçmişteki tecrübelerine konsantre olarak takımın beklentilerini karşılamayı hedefliyor.

ESPN’den Dave McMenamin’in LeBron James ile yaptığı röportaj şu şekilde:

“BİREYSEL OLARAK EN İYİ PERFORMANSIMI SERGİLEMEDİM”

“Seri bitene kadar bir anlamda diken üzerinde, elimizdeki işe konsantre oluyorum. Elbette kimse, asla kaybetmek istemez. Bu histen nefret ediyor insan. Özellikle de elinizden gelenin en iyisini yapmadığınızı bildiğinizde nefret ediyorsunuz. Ben de üçüncü maçta bireysel olarak kesinlikle en iyi performansımı sergilemedim. Dolayısıyla sorumluluğu alıyorum ve aynı zamanda bu sorumluluk bana bir sonraki maçta nasıl daha iyi olabileceğim konusunda büyük bir tutku ve anlayış veriyor.”

“MAÇA BU GÜN 40 SAYI ATACAĞIM DİYE ÇIKMIYORUM”

“Kariyerimde asla maçla ilgili planıma önden karar vermedim. Maça hiçbir zaman ‘Tamam, bu akşam 40 sayı atacağım, skorer olarak oyunu domine etmeliyim, büyük şutlar sokmalıyım’ diyerek çıkmadım. Maça önceden karar vermedim, asla. Bütün kariyerim boyunca. Bunu asla yapmadım. Bunu başka bir yerde düşündüğüm zaman, ne zaman ‘Çıkıp şöyle yapacağım’ desem öyle olmuyor.”