Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Türkiye Kupası Ergin Ataman isyan etti: “Adil değil, Olympiakos gibi maça mı çıkmayalım?”

Ergin Ataman isyan etti: “Adil değil, Olympiakos gibi maça mı çıkmayalım?”

34. Ekekler Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe Beko’nun Anadolu Efes’i 80-70’lik skorla mağlup etmesinin ardından açıklamalarda bulunan Efes koçu Ergin Ataman “Biz de Olympiakos gibi mi yapalım diyerek” tepki gösterdi.

Olympiakos geçtiğimiz günlerde Panathiniakos ile oynadığı karşılaşmanın ikinci devresinde hatalı hakem kararları sebebiyle mücadeleden çekilmişti. Yunanistan federasyonu bu karar sonrası Olympiakos’un 6 puanını sildi.

Koç Ergin Ataman, karşılaşmanın ardından MHK’da göre yapan Kostas Rigas’a uzun süre boyunca bağırarak tepki gösterdi ve sonrasında Fenerbahçe Beko benchine giderek Obradovic ve teknik ekibi tebrik etti.

Hüseyin Beşok’a da tepki gösterdi

Karşılaşmanın ardından sinirini alamayan Ergin Ataman, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok’un yanına giderek ‘Milli takıma bizden 4 oyuncu alıyorsunuz, Fenerbahçe’den 1 oyuncu… Bu adil değil’ dedi.

Ergin Ataman turnuva boyunca yaptığı açıklamalarda sık sık organizasyonun yetersizliği ve yabancı kuralı ile ilgili eleştirilerde bulunmuştu.