Ana sayfa Avrupa EuroLeague Basketball Disiplin Kurulu açıkladı, Bursaspor hükmen galip

EuroLeague Basketball Disiplin Kurulu açıkladı, Bursaspor hükmen galip

7DAYS EuroCup'ta Bursaspor'un rakipi Olimpija Ljubljana'nın karantinaya alınması sebebiyle iptal edilen mücadelede Bursaspor hükmen galip oldu

Frutti Extra Bursaspor

7DAYS EuroCup’ta 7 Ekim günü oynanması planlanan Frutti Extra Bursaspor ve Olimpija Ljubljana mücadelesi gerçekleştirilemedi. Olimpija oyuncularından birinin Kovid-19 testinin pozitif çıkması ardından takım karantinaya alındı ve maç iptal edildi. EuroLeague Basketball Disiplin Kurulu’nun verdiği kararla Bursaspor mücadelede hükmen galip sayıldı.

Bu olay üzerine EuroCup yönetimi, Frutti Extra Bursaspor’un galibiyetiyle tesciline karar verdi. Alınan bu kararla birlikte Bursaspor ligde ilk galibiyetini almış oldu.

EuroCcup’ın yaptığı resmi açıklama ise şu şekilde:

EuroLeague Basketbol Disiplin Komitesi, Cedevita Olimpija Ljubljana ile Frutti Extra Bursaspor arasında 7 Ekim tarihinde oynanması planlanan mücadelenin, 20-0’lık skor ile Bursaspor galibiyetiyle tescil edilmesine karar vermiştir.
Disiplin Komitesi, bu kararı alırken 2020-21 sezonu için EuroLeague yönetiminin COVID-19 sebebiyle belirlediği protokole göre hareket etmiştir.