Ana sayfa Avrupa Türk temsilcileri Avrupa’da galibiyet hasreti

Türk temsilcileri Avrupa’da galibiyet hasreti

THY EuroLeague, 7DAYS EuroCup ve Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Türk takımları, toplam 17 mücadelede sadece 3 galibiyet aldılar

Basketbol

Turkish Airlines EuroLeague, 7DAYS EuroCup ve Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Türk takımları, toplam on yedi mücadelede sadece üç galibiyet alarak hayal kırıklığı yarattılar.

Toplam onyedi mücadeleye çıkan Avrupa temsilcilerimiz sadece üç galibiyet almayı başardılar.

THY EuroLeague temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes, dokuz karşılşamada sadece üç galibiyet aldılar. Anadolu Efes’in ertelenen bir mücadelesi sebebiyle çıktığı dört mücadelenin sadece birinden galip ayrılabildi. Fenerbahçe Beko ise beş maçın ikisinden galibiyetle ayrıldı.

Frutti Extra Bursaspor ve Bahçeşehir Koleji ise 7DAYS EuroCup’ta oynadıkları toplam yedi mücadelede henüz galibiyetle tanışamadı. Bursaspor, ertelenen bir karşılaşması sebebiyle çıktığı üç maçla, Bahçeşehir ise dört mücadelede hiç galibiyet alamadı. Bahçeşehir, gurubundaki altı takım arasında galibiyet alamayan tek takım oldu.

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde haftanın ilk maçına çıkan ve Dinamo Sassari’ye konuk olan Galatasaray, sahadan mağlubiyetle ayrıldı. Ligdeki diğer temsilcilerimiz Pınar Karşıyaka, Türk Telekom, TOFAŞ ve Darüşşafaka Tekfen’in mücadeleleri Kovid-19 protokolleri kapsamında ertelendi.