Türk Telekom, Dijon’a karşı bir sayı farkla elenerek turnuvaya veda etti

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi Top 8 turunun ilk maçı Türk Telekom ve Dijon mücadelesinden Türk Telekom, sahadan 82-83 mağlup ayrıldı.

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi Top 8 turunun ilk maçı olan Türk Telekom ve Dijon mücadelesi Atina’da oynandı. Temsilcimiz Türk Telekom sahadan 82-83 mağlup ayrılarak turnuvaya veda etti.

Serbest atışlarda rakibine karşı başarısız bir performans sergilemelerine rağmen ilk yarıya kadar önde kalmayı başaran Türk Telekom, 3. çeyrek itibariyle geriye düştü ve son çeyrekte 30 saniye kala farkı Ennis’in kullandığı serbest atışla bire düşürdü. Sergilenen bu performans galibiyet için yeterli olmadı ve maç 82-83 yenilgi ile sonlandı.

Türk Telekom’da takımın en skorer ismi Kyle Gregory Wiltjer oldu. Mücadelede 19 sayı, 5 ribaund üretmeyi başardı. Samuel Thomas Dekker ise 15 sayı, 9 ribaund ile Wiltjer’i takip eden isim oldu. Tyler Ennis 14 sayı, 11 asistle double double’a imza attı. Micheal Oluwaseun Eric’de 13 sayı, 7 ribaund ile takıma katkı sağladı.

Dijon’da ise en skorer isim Axel Philippe Jean Julien, 19 sayı, 5 asistle mücadele etti. Jaron Johnson 16 sayı üreterek Julien’i takip etti. Alexandre Chassan, David Holston, Hans Vanwijn ve Chase Simon ise 9’ar sayıyla galibiyete katkı sağladı.

Birinci çeyrek:24-18

İkinci çeyrek:49-46

Üçüncü çeyrek:62-65

Dördüncü çeyrek:82-83