Ana sayfa Haberler Futbol Fatih Terim’den Fenerbahçe’ye gönderme

Fatih Terim’den Fenerbahçe’ye gönderme

google-news-abone-olpng

Akhisar ile Galatasaray’ın karşılaşacağı Türkiye Kupası finali öncesinde Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim açıklamasında şampiyonluk yarışında olmayan rakiplerinin açıklamalar yapmasına şaşırdığı ifade ederken Enteresan bir süreç yaşıyoruz. Galatasaray öyle bir konumda ki, yarışta olan, olmayan, ilgili, ilgisiz takımların başkanlarından, yöneticilerine, medya mensuplarından teknik adamlarına herkes kendi maçlarını bıraktı, bizim maçları konuşuyor. Hukuki ya da gerçekçi olmayan bir sürü argüman var, karşılığı da yok. Biz bunları esasında gülerek karşılıyoruz. Galatasaray Türkiye’dir lafının boşuna edilmediğini bir kez daha gösteren bu yaklaşıma bizim camiamız aslında alışkın. Tabiri yerindeyse, organize ancak amatör bir kötülük gözlemliyoruz. Bizi kızdırıp, konsantrasyonumuzu bozmaksa amaç, hepsine geçmiş olsun dedi.

“GALATASARAY’A YAKIŞIR TUTUM SERGİLEYİN”

Taraftarlara mesaj gönderen Terim, Buradan sağduyusunu elden bırakmayan büyük Galatasaray taraftarına da küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum. Kalan süreçte inancı kaybetmeden, mücadeleyi bırakmadan, duaları eksik etmeden, Galatasaray’a yakışır bir tutum sergileyin. Son olarak da, burası her şeyden daha önemli, onlara tavsiyem şu. Dikkatli olun, uyanık olun, en önemlisi, yaşananların farkında olun ama unutmayın diye konuştu.

“TÜRKİYE KUPASI’NA ÖNEM VERİYORUZ”

Çok sayıda Türkiye Kupası kazandıklarını bunların arasına bir yenisini daha eklemek istediklerini aktaran Terim, Türkiye Kupası’na önem veriyoruz. Türkiye’deki iki önemli şampiyonluktan biri. O yüzden biz de buna talibiz. İnşallah Galatasaraylı taraftarlar için bu haftanın kupa haftası olmasını diliyorum. Tam da kupa haftası diyorum. İnşallah da öyle olur. diye konuştu.

Akhisarspor maçında kadroda rotasyon yapıp yapmayacağının sorulması üzerine Terim, Açıkcası yarın daha rahat karar veririm. Bu bir final maçıdır o ciddiyet içerisinde oynayacağımızı söyleyebilirim. dedi.

“SİVAS HEP SOĞUK OLUYORDU”

Yaklaşık 10 gün sonra lig maçı için yeniden Sivas’a geleceklerinin hatırlatılması üzerine Terim, Açıkcası Sivas’a son yıllarda hiç böyle güzel havada gelmemiştim. Ondan dolayı çok mutluyum. Daha önce kar ve soğuk oluyordu. Benim için Sivas’a gelmekte sorun yok. Benim doğum günüm de 4 Eylül. O yüzden bir daha, bir daha da geliriz. Kendimizi iyi hissettiğimiz yerlerden bir tanesi. değerlendirmesinde bulundu.

Fatih Terim, kupa finallerinin değişik illerde oynanmasından mutlu olduğunu dile getirdi.