Ana sayfa Haberler Futbol Mustafa Cengiz: “Fatih Terim başkan olur!”

Mustafa Cengiz: “Fatih Terim başkan olur!”

google-news-abone-olpng

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, zaman zaman gündeme gelen ‘Fatih Terim başkan olsun’ taleplerine yanıt verdi.

Hürriyet gazetesinden Ali Naci Küçük’e konuşan Başkan Mustafa Cengiz, Terim’in başkanlığı için, “Üyelikte her 10 yılını dolduran gibi Fatih Terim de başkan adayı olur. Başkan da olur. Güzel de yapar” dedi.

”Fatih Terim başkan olur, güzel de yapar!”
Cengiz, “Olabilir… Hoca kendisi o espriyi yapar ara ara… Hoca niye başkan olmasın ki? Fatih Terim, bir kere Galatasaray Spor Kulübü üyesi. Gayet normal. Hiçbir sorun olmaz. Bunu bana ilk seçildiğimde de söylediler. Ama Fatih Hoca, teknik direktörlüğü daha çok seviyor. Sahada mücadeleyi seviyor. Bana söylediği o. Yoksa hoca her 10 yılını dolduran üye gibi başkan adayı olur. Ve başkan da olur. Ve güzel de yapar!” değerlendirmesinde bulundu.

Terim’in Şampiyonlukta taraftar kadar payı olduğunu belirten Başkan Cengiz, “Fatih Hoca olduğu için ok rahat ettik, yüküm azaldı. Terim başlı başına bir idol. Ben hem hocama hem Abdurrahim beye çok teşekkür ediyorum. Hocam hem Galatasaraylı hem dünya çapında bir marka. Şampiyonlukta çok büyük payı var. Galatasaray taraftarı kadar payı var bana göre” dedi.