Fenerbahçe Beko, Beşiktaş deplasmanından galip ayrıldı (ÖZET)

Beşiktaş ile Fenerbahçe Beko, ING Basketbol Süper Ligi'nin ikinci haftasında karşı karşıya geldiler. Fenerbahçe sahadan 74-83 galip ayrıldı.

Beşiktaş ile Fenerbahçe Beko, ING Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında karşı karşıya geldiler. Fenerbahçe Beko sahadan 74-83’lük skorla galip ayrıldı.

İlk çeyrekten itibaren baskın performans sergileyen Fenerbahçe Beko, Ahmet Düverioğlu ve Jarell Eddie ile ilk çeyreği önde tamamladı. Bu baskınlığı koruyan Fenerbahçe Beko’ya karşı direnmekte zorlanan Beşiktaş ise skor farkını 10’a kadar düşürmeyi başardı fakat siyah beyazlı kulübün tüm çabasına rağmen Fenerbahçe Beko sahadan 74-83 galip ayrıldı.

Beşiktaş’ın yıldız oyuncusu Alperen Şengün 21 sayı, 7 ribaund ile takımını sırtlarken Şehmus Hazer 18 sayı ile Şengün’e eşlik etti. Sadık Emir Kabaca 11 sayı, Mehmet Yağmur 10 sayı ile mücadele etse de galibiyet için yeterli olmadı.

Fenerbahçe Beko’da ise Lorenzo Brown 16 sayı, 5 ribaund, 5 asistle takımın en skorer ismi oldu. Melih Mahmutoğlu 14 sayı, Jarell Eddie ise 13 sayı ile mücadele etti. Ahmet Düverioğlu 10 sayı ile çift haneli skor üreten isimlerden oldu. Jan Veselý’de 9 sayı, 8 ribaund ile galibiyete katkı sağladı.

Birinci çeyrek: 14-27
İkinci çeyrek: 36-54
Üçüncü çeyrek: 53-65
Dördüncü çeyrek: 74-83