Ana sayfa Uluslararası Genç Milli Takımımız Sırbistan’a Yenildi

Genç Milli Takımımız Sırbistan’a Yenildi

Samsun’da düzenlenen U18 Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası maçları için yapılan Sırbistan basketbol maçında millilerimiz 7358 yenilgi aldı. U 18 Genç Erkekler milli takımımız turnuvanın son gününde Yunanistan – Slovenya maçında kim mağlup olursa o takımla karşılaşacak.

Mücadeleye hızlı başlayan taraf Sırbistan oldu. Etkili sayılar alan Momirov sayesinde henüz karşılaşmanın 7. Dakikası olmasına rağmen aradaki fark bir hayli açıldı. Sırbistan 10 sayı fark atarak 7. Dakikada 155 sayısına ulaştı. İlk periyodu 1913 şeklinde arayı kapatmayı başaran bir milli takımı gördük. İkinci periyodun başında ise savunmadaki eksik giderilerek karşı takımın sayı alması minimuma indirilerek mücadele 2522’ye kadar geldi. İlk devre sonucu ise 36 – 26 Sırbistan üstünlüğü ile sonlandı.

Karşılaşmanın üçüncü periyotunda ise her iki takımda tempoyu düşürdü. Music ve Radanov gibi etkili basketbolculara sahip Sırbistan, 25. Dakikada aradaki 10 sayılık farkı da korumasını bildi. Üçüncü periyodu ise 5640 geride kapatan millilerimiz, Maçın ilerleyen dakikalarında rakip takıma karşı etkili bir oyun sergileyemeyince aradaki fark iyice açıldı ve sonuç 7358 olarak Sırbistan’ın galibiyetiyle sonuçlandı.