Ana sayfa Uluslararası Grubun efendisi 12 Dev Adam! Harika bir zafer

Grubun efendisi 12 Dev Adam! Harika bir zafer

Grupta 2 galibiyeti bulunan Millilerimiz, 3 galibiyetle liderlik koltuğunda oturan rakibini yenerek galibiyet sayılarını eşitledi ve rahat bir nefes aldı.

Maçın yıldızlarından Cedi Osman’ın yaşadığı sakatlık nedeniyle oyununun belli bölümlerinde bocalama yaşasak da, son bölümde farkı açtık ve rahat bir galibiyet aldık.

Maça istediği başlangıcı yapamayan Milliler, ilk çeyrekte 13 sayılık farkla geriye düştü. İkinci çeyrekte rakip potaya 36 sayı bırakan Milliler, bu çeyrekte rakibine 24 sayılık fark attı ve soyunma odasına 51-40’lık skorla önde girdi.

Üçüncü çeyrekte tempo biraz olsun düşerken, bu çeyrekte Millilerimiz skoru elinde tuttu ve son çeyreğe de 61-51’lik skorla girdi. Son çeyrekte zaman zaman fark tek hanelere inerken, biraz zorlandık ancak maçı koparmasını da bildik.

A Milliler‘de Cedi Osman 20 sayı-4 ribaunt yaparken, Scottie Wilbekin 13 sayı-4 asist, Furkan Korkmaz 21 sayı-3 ribaunt, Semih Erden 7 sayı-6 ribaunt ve Doğuş Balbay 2 sayı-5 asist yaptı.

Ukrayna‘da Sergii Gladyr 17 sayı-3 asist yaparken, Viacheslav Kravtsov 13 sayı-5 ribaunt ve Denys Lukashov 10 sayı-3 ribaunt yaptı.