Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Igor Kokoskov: “Maçın birçok noktasında mutsuzdum”

Igor Kokoskov: “Maçın birçok noktasında mutsuzdum”

ING Basketbol Süper Ligi 2. hafta mücadelesinde Beşiktaş ile Fenerbahçe Beko mücadelesinin ardından başantrenör Igor Kokoskov açıklama yaptı.

IgorKokoskov-6

ING Basketbol Süper Ligi 2. hafta mücadelesinde Beşiktaş ile Fenerbahçe Beko arasında geçen karşılaşmada sarı lacivertli ekip 74-83’lük skorla sahadan galip ayrıldı. Maçın ardından Fenerbahçe Beko’nun başantrenörü Igor Kokoskov açıklamalarda bulundu.

Igor Kokoskov takımın ilk yarıda oyun plana uyarak çok güzel bir oyun çıkardığını fakat ikinci yarıda enerjilerinin çok düşük olduğunu ve bu konuda mutsuz olduğunu belirtti.

Igor Kokoskov’un yaptığı açıklama şu şekilde:

Farklı anlar, farklı periyotlar yaşadık maçta. Oyuna enerji koyduğumuz, oyun planına uyduğumuz bölümlerde çok iyi oynadık ama ikinci yarıda bambaşka bir oyun vardı. Evet; EuroLeague oynuyoruz, lig oynuyoruz. Bu durumla zaman zaman karşılaşacağız. Bir EuroLeague takımı olarak bizim özürümüz yok. 40 dakikaya enerjimizi yaymalıyız. Bugün sadece 20 dakika bu enerjiyi bulabildik. Birçok noktada mutsuzdum. 40 dakikalık bir maçta iki bambaşka devre oynadık. Oyun planına ilk yarıda uyduk, ikinci yarıda uymadık. Odaklanmalıyız. Bireysel anlamda savunmalara dikkat edip daha iyi ribaund almalıyız. 40 dakika boyunca enerjik olmalıyız. Çünkü birçok zorlu maçımız var ve takvimimiz yoğun.