Ana sayfa Uluslararası Avrupa Şampiyonası İlk Adım Slovenya’dan

İlk Adım Slovenya’dan

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası son 16 turu karşılaşmasında Slovenya, Ukrayna’yı 79-55 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Slovenya, çeyrek finalde, Letonya-Karadağ karşılaşmasının galibi ile mücadele edecek.

Karşılaşmaya Doncic’in üst üste kaydettiği sayılarla başlayan Slovenya, 5. dakikayı 11-5 önde geçti. Ukrayna, çeyreğin kalan bölümünde Pustozvonov, Korniyenko ve Bobrov’un basketleriyle farkı eritmeye çalışsa da Slovenya, Prepelic ve Doncic’in kazandırdığı basketlerle ilk periyodu 26-17 üstün kapattı. İkinci çeyrekte Lypovyy, Kolchenko ve Bobrov ile basketler bulan rakibi karşısında Randolph’un skor yükünü üstlenmesiyle sayı farkının kapanmasına izin vermeyen Slovenya, soyunma odasına 42-27 önde gitti.

Müsabakanın üçüncü çeyreğinde Ukrayna; Pustozvonov, Lukashov ve Kravtsov ile pota altından sayılar üretti. Rakibinin üst üste hücumlardan boş dönmesi karşısında Doncic, Randolph ve Prepelic’in skor yükünü üstlenmesiyle 11-0’lık seri yakalayan Slovenya, 18. dakikada farkı 25 sayıya çıkardı: 59-34. Randolph’un kazandırdığı sayılarla iyi oyununu sürdüren Slovenya, final periyoduna 68-43 galip durumda girdi. Son periyodun ilk bölümünde iki takım da fazla sayı bulamadı. Ardından Ukrayna’nın Pustovyy ve Bobrov ile pota altından bulduğu sayılara Blazic’in basketleriyle karşılık veren Slovenya, karşılaşmadan 79-55 galip ayrıldı.

Slovenya-Ukrayna Maç Sonucu

Salon: Sinan Erdem
Hakemler: Cristiano Maranho (Brezilya), Panagiotis Anastopoulos (Yunanistan), Tolga Şahin (İtalya)
Slovenya: Dragic 5, Blazic 8, Doncic 14, Muric 2, Vidmar 8, Randolph 21, Nikolic 4, Prepelic 14, Dimec, Zagorac, Cancar 3, Rebec
Ukrayna: Lukashov 9, Lypovyy 6, Koniev 2, Korniyenko 2, Kravtsov 4, Pustozvonov 11, Kolchenko 4, Otverchenko, Bobrov 8, Zaytsev 5, Pustovyi 4