Ana sayfa Kadın Basketbol Işıl Alben ‘küfür ettiler’ dedi Fenerbahçe’den yanıt gecikmedi!

Işıl Alben ‘küfür ettiler’ dedi Fenerbahçe’den yanıt gecikmedi!

Fenerbahçe ile Galatasaray'ın Kadınlar Basketbol Ligi'nde oynadıkları karşılaşmanın ardından sular bir türlü durulmuyor. Galatasaray'lı Işıl Alben'in küfür iddialarına yanıt Fenerbahçe Genel Menajeri Didem Akın'dan geldi.

Fenerbahçe ile Galatasaray’ın Kadınlar Basketbol Ligi’nde oynadıkları karşılaşmanın ardından sular bir türlü durulmuyor. Galatasaray’lı Işıl Alben’in küfür iddialarına yanıt Fenerbahçe Genel Menajeri Didem Akın’dan geldi.

Kadınlar Basketbol Ligi’nin 16. haftasında Galatasaray’ın Fenerbahçe’ye evinde 68-60’lık skorla mağlup olmasının ardından Işıl Alben, Fenerbahçe’nin benchindeki oyuncuların küfür ettiğini söyledi.

Uzun yıllardır Galatasaray’da forma giyen ve Fenerbahçe ile yıldızı barışmayan Işıl Alben, maç sonunda yaptığı açıklamada sarı-lacivetli takımın oyuncularını hedef göstererek, kendilerine küfür ettiklerini söyledi.

Galatasaray’lı yıldız basketbolcu Alben, şu ifadeleri kullandı:

”Rakip takımın benchinden bizim takımımızın antrenörüne edilen küfürler var. Bunlar çok ama çok çirkin şeyler. Deplasmana geliyorlar, biz onları gayet güzel bir şekilde karşılıyoruz. Ama yakışmıyor, basketbola yakışmıyor, spora yakışmıyor. Umuyorum Fenerbahçe bundan sonra böyle şeylere izin vermez. Bu şekilde kimseyi tahrik etmeye hakları yok.”

Işıl Alben’in açıklamasının ardından Fenerbahçe’nin Genel Menajeri Didem Akın ise taraftarların kendilerine sürekli küfür ettiğini, çakmak atıldığını ve tüm bunlar olurken, salonda anons dahi yapılmadığını vurgularken, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Çok sert bir maç oldu. Anastasiya Verameyenka sakatlığı sonrası Türk oyuncularımız çok büyük sorumluluk aldı. Bütün oyuncularımızı yürekten tebrik ederim. Yalnız inanılmaz bir küfür vardı. Hiçbir şekilde anons edilmedi. Bundan dolayı çok çok üzgünüm. Çakmaklar atıldı. Hiçbir şekilde anons yapılmadı. Çok çok üzücü bir durum. Bu atmosferden galibiyetle ayrıldığımız için çok mutluyum. Verameyenka MR’a gidecek. İnşallah Çarşambaya yetişir.”