Ana sayfa Uluslararası Avrupa Şampiyonası Letonya Maçının Ardından Açıklamalar

Letonya Maçının Ardından Açıklamalar

Ufuk Sarıca

“Çok benzer bir karşılaşma oynadık. Efor ve mücadele olarak her şey yerli yerindeydi. Ama basketbol aklı olarak daha az kısmını oynayabildik. Daha iyi bir takım vardı karşımızda. Akıcı basketbol oynadılar. Çok iyi bir zamanda oyunu ortaya getirdik. Ama iki top kaybı ve bir de faul nedeniyle maç tamamlandı. Sonuç olarak şunu söyleyebilirim ki; 5 günlük süreçte herkes elinden geleni yapıyor. Gerçekten de kazanmak için oynayan ve sevilen bir milli takım yarattık. Bir takım oyuncuları da devreye soktuk.  Furkan Korkmaz için de ayrı tecrübe oldu. Skor yapamadığı dönemde nasıl oynaması gerektiğini gördü. Sonuçta maçı kaybettik ve grubu da dördüncü sırada bitirdik. Mücadeleden dolayı oyuncularımı kutluyorum. Letonya’yı da oynadığı basketboldan dolayı tebrik ederim.”

Sinan Güler

“Maça biraz yavaş başladık ancak ardından toparlandık. Oyuna ortak olduk. Sonunda ise küçük hatalar yaptık ve atışlar kaçırdık. Daha önce kaybettiğimiz 2 maçtakine benzer şekilde kritik hatalar oldu.”

Melih Mahmutoğlu

“Maalesef yine Rusya ve Sırbistan maçlarındaki gibi kırılma anlarını oynayamadık. İnanılmaz mücadele ediyoruz ancak kırılma anlarında istediklerimizi yapamıyoruz. Şimdi İspanya’yla eşleştik, elimizden geleni yapacağız. Kazanırız veya kaybederiz, ben bu takımın parçası olduğum için çok mutluyum. Seyircimiz hep arkamızda, İspanya maçına da gelip destek versinler. Turnuvaya devam etmek için elimizden geleni yapacağız. Arka arkaya zor maçlar oynuyoruz. Bütün oyuncular grup süresince neler yapabileceğini gösterdi, bu çok önemliydi. Rusya, Sırbistan ve Letonya belki bizden daha üstün gibi gözüküyor ancak hepsi kazanabileceğimiz mücadelelerdi. Bu maçları hep son toplarda kaybettik, çok üzgünüz.”

Cedi Osman

“Çok fazla söylenecek şey yok, biz her zaman iyi mücadele ediyoruz. Hep maça ortak oluyoruz, bütün rakiplerimizi zorluyoruz ancak bir türlü son hamleyi yapamıyoruz. İspanya’yla eşleştik, tabii ki zor bir karşılaşma olacak ancak kazanmamız imkansız değil. Bugün gerçekten çok güzel bir atmosfer vardı, tüm taraftarlara çok teşekkür ederiz. Umarım Sinan Erdem’de de taraftarlarımız tribünleri doldurur.”

Letonya Cephesi

Letonya Başantrenörü Ainars Bagatskis, oyuncularını Türkiye karşısındaki mücadelelerinden dolayı övdü.

Maç öncesinde olası sonuca göre gruptaki durum konusunda hiçbir şey düşünmediklerini vurgulayan Bagatskis, “Sadece oyunumuzu oynamak için sahaya çıktık. Zaten çok güzel bir atmosfer vardı. Kenardan gelen oyuncuların skora katkısı 45 sayı oldu. Bu çok önemli bir durum. Mental olarak ne kadar güçlü bir takım olduğumuzu gösterdik.” ifadelerini kullandı.

Letonyalı oyuncu Janis Blums da mental anlamda ne kadar hazır olduklarını gösterdiklerini vurgulayarak, Türkiye’ye karşı zorlu bir mücedele verdiklerini ve takım karakterlerinin bir kez daha ortaya çıktığını aktardı.