Ana sayfa Uluslararası Potanın Perileri Emine Erdoğan ile bir araya geldi

Potanın Perileri Emine Erdoğan ile bir araya geldi

FIBA 2019 Kadınlar Avrupa Şampiyonası öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan A Milli Kadın Basketbol Takımı ile Huber Köşkü'nde düzenlediği akşam yemeğinde bir araya geldi.

FIBA 2019 Kadınlar Avrupa Şampiyonası öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, A Milli Kadın Basketbol Takımı ile Huber Köşkü’nde düzenlediği akşam yemeğinde bir araya geldi.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Milli Takımlar Teknik Direktörü Haluk Yıldırım ve A Kadın Milli Takım Menajeri Yasemin Horasan ile teknik heyet ve kadın basketbol takımı oyuncuları yemek davetine katıldı.

Programa, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızları Esra Albayrak ile Sümeyye Erdoğan Bayraktar da katıldı.

Yemekte konuşan Emine Erdoğan Sizler, hem milli bir sporcu hem de kadın olarak, formanızın üzerine eklenen umutların ağırlığını da taşıyorsunuz dedi.

Emine Erdoğan, A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncularının boyunlarına madalya takarak Türk kadının tuttuğunu koparan, kitleleri peşinden sürükleyen gücünü ortaya koyuyorsunuz. Sahadaki üstün performansınızla, önyargıları da yıkıyorsunuz. Sonuç ne olursa olsun, siz sporcularımızın mücadelesine ortak olmak; toplumumuzdaki dayanışmayı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını artıyor ifadelerini kullandı.

Sporun birleştirici gücüne dikkat çeken Emine Erdoğan Yani biz her şartta zaten kazanan tarafız. Başarınızın, her şeyden önce kız çocuklarımıza, genç kızlarımıza ve kadınlarımıza ilham kaynağı olacağını biliyorum. O nedenle bu şampiyonada milletimiz için olduğu kadar, sizin gibi olmak isteyen kız çocuklarımız için de mücadele etmenizi arzu ediyorum. Çünkü onlar için rol modelsiniz mesajını verdi.

Huber Köşkü’nün bahçesine kurulan potada mini bir gösteri yapan milli basketbolcular, Emine Erdoğan’a Ay-Yıldızlı forma hediye etti.