Ana sayfa Uluslararası Avrupa Şampiyonası Sırbistan Rusya’ya Diş Geçiremedi

Sırbistan Rusya’ya Diş Geçiremedi

Karşılaşmaya Lucic’in 3 sayılık basketiyle başlayan Sırbistan karşısında Dmitrii Kulagin, Shved ve Vorontsevich’in sayılarıyla 10-0’lık bir seri yakalayan Rusya, 3. dakikada skoru 10-3’e getirdi. Ardından savunmasını sertleştiren Sırbistan, Marjanovic’in pota altında etkili performansıyla oyunu dengelerken, rakibine 12-0’lık bir seriyle karşılık vererek 7. dakikada 15-10 üstünlük yakaladı. Sırbistan, ilk çeyreği 21-18 önde geçti. İkinci çeyreğin ilk 3 dakikasında rakibine sayı şansı vermeyen Rusya, Shved ve Kurbanov’un kazandırdığı basketlerle 25-21 öne geçti. Oldukça çekişmeli geçen kalan bölümde Misavljevic’in sayılarıyla farkı kapatmaya çalışan Sırbistan karşısında Vorontsevich’in üç sayılık basketleriyle ayakta kalan Rusya, devreyi 40-38 galip durumda kapattı.

Sırbistan, üçüncü çeyrekte skor dağılımını gerçekleştiremezken, Bogdanovic’in kaydettiği 13 sayı, üstünlük için yeterli olmadı. Shved, Dmitrii Kulagin ve Fridzon’la dış atışlarda isabet bulan Rusya, son periyoda 58-51 üstün durumda girdi. Son çeyreğe Marjanovic ve Lucic’in sayılarıyla 9-1’lik bir seriyle başlayan Sırbistan, 33. dakikada 60-59 öne geçmeyi başardı. Mozgov’un pota altındaki etkili oyunuyla yeniden oyunun kontrolünü eline alan Rusya, rakibine 11-1’lik bir seriyle yanıt vererek 36. dakikada 70-61 üstünlük yakaladı. Son bölümde Bogdanovic’in çabalarına karşın Rusya, müsabakadan 75-72 galip ayrıldı.

Maçın Özeti

[nousvideo id=”1″ autostart=”false”]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=2JZ1763JNzM&format=ipad[/nousvideo]