Ana sayfa Uluslararası Avrupa Şampiyonası Sırbistan’ı Bogdanović Sırtladı

Sırbistan’ı Bogdanović Sırtladı

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf olan Letonya, Porzingis ile Dairis Bertans’ın etkili oyunuyla 5. dakikayı 10-5, 8. dakikayı ise 22-10 önde geçti. Farkı kapatmaya çalışan Sırbistan‘da Bogdanović ‘in son saniye basketine rağmen ilk çeyreği Letonya 24-21 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte Porzingis’in hem savunmada hem de hücumdaki başarılı performansına karşın, Bogdanovic, Marjanovic, Lucic ve Macvan ile skor üreten Sırbistan, 14. dakikada ilk kez öne geçti: 32-30. Farkı 17. dakikada 7 sayıya (42-35) çıkaran Sırbistan karşısında Davis Bertans’ın 3 sayılık basketleriyle yeniden oyuna ortak olan Letonya, Peiners’in pota altında bulduğu son saniye basketiyle devreyi 47-45 önde kapatmayı başardı.

Sırbistan ikinci yarıda oyunun kontrolünü elinde tutan taraf oldu. Davis Bertans, Dairis Bertans ve Peiners’in sayılarıyla etkili olan Letonya önünde, Guduric, Macvan, Bogdanović ve Kuzmic’le skor üreten Sırbistan, son çeyreğe 5 sayı farkla 65-60 önde girdi. Son periyodun önemli bölümünü önde götüren Sırbistan karşısında Letonya, Dairis Bertans ve Porzingis’in 3 sayılık basketleriyle 37. dakikada 75-73 öne geçti. Ardından rakibine Bogdanović , Jovic ve Guduric’in sayılarıyla 7-0’lık bir seriyle karşılık veren Sırbistan, 8. dakikada 80-75’lik skorla üstün duruma geldi. Sırbistan, kalan bölümde rakibinin öne geçmesine izin vermeyerek müsabakadan 92-82 galip ayrıldı.

Sırbistan adına 30 sayı üreten Bogdan Bogdanović maçın en skorer ismi olurken, Milan Macvan ise 14 sayı 10 ribanud ile “Double-Double” yaptı. Letonya’da ise Dairis Bertans’ın 23 sayısı yenilgiyi önleyemedi.

Bogdan Bogdanović’den Müthiş Performans

[nousvideo id=”1″ autostart=”false”]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=dW5MllzLfg0&format=ipad[/nousvideo]