Ana sayfa Uluslararası Avrupa Şampiyonası Tam Bir Play Off Maçı Gibi Olacak!

Tam Bir Play Off Maçı Gibi Olacak!

Eurobasket 2017’de Son 16’da bugün Türkiye ile çeyrek finale kalabilmek için mücadele edecek İspanya’da Juancho Hernangomez, ev sahibi ülke ile maç yapmak hakkında “Tam bir NBA Play Off maçı gibi olacak” dedi.

21 yaşındaki İspanyol oyuncu, Türkiye ile oynayacakları maçın atmosferini henüz NBA’de yaşamadığı Play Off’a benzetti, ‘‘Bu kazananın yoluna devam edeceği bir maç. Herkesin en iyi performansını sergilemesi gerekiyor. Taraftarların vereceği ekstra destek bir baskı yaratacak. Türkiye’nin bir çok kozu var. Ben her zaman daha iyi olabiliriz diye düşünüyorum” dedi.

Ev sahibi ile oynamanın her zaman zor olduğunu söyleyen oyuncu, ”Çünkü evlerinde oynuyorlar, tempoyu bazen çok zorluyorlar ve bizim maçı kontrol altına almak zorundayız. Yapmamız gereken şey ise oyunu yavaş yavaş avantajımıza getirmek” dedi.

Takımdaki Gasol kardeşlerin oldukça deneyimli olduğunu ve Türkiye gibi kritik karşılaşmaları çok oynadıklarını da söyleyen Juancho Hernangomez “Türkiye bize ‘hoşgeldiniz’demek isteyecektir. Ama bence bu bir oyundan daha fazlası olacak ve mutlaka odaklanmalı, sakin olmalı ve her şeyi vermeliyiz” dedi.