Ana sayfa Uluslararası Avrupa Şampiyonası Teşekkürler 12 Dev Adam

Teşekkürler 12 Dev Adam

Türkiye maça Melih Mahmutoğlu, Cedi Osman, Semih Erden, Sertaç Şanlı ve Kerem Sipahi beşi ile başladı. İspanya ise Pau Gasol, Marc Gasol, Ricky Rubio, Juan-Caslos Navarro ve Fernando San Emetario beşi ile başladı.

Maça daha iyi başlayan İspanya oldu. İlk dakikalarda sayı bulmakta zorlanan takımımız sonradan rakibi karşısında direncini arttırdı ve ilk çeyreğin son beş dakikasına 9-6 geride girdi. Yeniden ipleri eline alan İspanya skoru 14-6’ya getirdi. Hiç top kaybetmeyen İspanya ilk çeyreği 19-10 önde kapattı.

İkinci çeyreğe de durgun savunmayla başlayan Milli takımımız skorda 24-12 geriye düştü. Ardından yeniden toparlanan milliler daha fazla skor üreterek farkı tek hanelere indirdi 29-22. Mücadele gücünü arttıran takımımız çeyreğin bitimine 2 dakika kala skoru 29-25’e getirdi. Devreye ise İspanya 33-25 önde gitti.

Üçüncü çeyreğe de güçlü mücadele ile başlayan takımımız çeyreğin ilk dört dakikasını 35-28 geride geçti. Özellikle Furkan Korkmaz’ın etkili oyunuyla maçın içinde kalan takımımız farkı 5 sayıya indirdi. Hem oyun hem de mental açıdan güçlü kalmayı başaran ay yıldızlılar son çeyreğe 49-43 geride girdi.

Furkan’dan 20 Sayı

Son çeyrekte de skor anlamında Furkan Korkmaz ile ayakta kalan takımımız son 5 dakikaya 59-50 geride girdi. Tekrar ipleri eline alan ve özellikle Rubio ile çok önemli sayılar bulan İspanya maçın son iki dakikasına girerken farkı 14 sayıya çıkardı. Kalan dakikalarda farkı eritemeyen Milli takımımız EuroBasket 2017’ye veda etti.

Salon: Sinan Erdem

Hakemler: Cristiano Maranho (Brezilya), Takaki Kato (Japonya), Tomas Jasevicius (Litvanya)

İspanya: Rubio 15, Navarro 8, San Emeterio 4, Marc Gasol 10, Pau Gasol 11, Juancho Hernangomez 8, Oriola 2, Rodriguez 11, Willy Hernangomez 2, Sastre 2

Türkiye: Kenan Sipahi 2, Melih Mahmutoğlu 10, Cedi Osman 8, Sertaç Şanlı 4, Semih Erden 6, Barış Hersek, Furkan Korkmaz 20, Erkan Veyseloğlu 4, Furkan Aldemir, Sinan Güler 2, Göksenin Köksal